dom z płaskim dachem

Żołnierzu, czy chcesz mieć nowoczesny dom?

Obecnie pod pojęciem nowoczesny dom rozumiemy zbiór takich elementów jak innowacyjny sposób projektowanie uwzględniający nowoczesne metody budowlane, nietuzinkowe aranżacje wnętrz, jak i sposoby wykończenia domu. Jakie rozwiązania zatem warto wziąć pod uwagę chcąc wybudować nowoczesny dom? Oto kilka naszych wskazówek

Nowoczesny dom – trendy architektoniczne

dom z płaskim dachemW ostaniom czasie zdecydowanej zmianie uległy tendencje jakimi architekci kierują się przy projektowaniu domów. Nowoczesność obecnie rozumiemy w dużej mierze jako prostotę, która ma podnosić funkcjonalność. Takie rozumienie nowoczesności widoczne jest także w architekturze. Na podstawie informacji z portalu www.budujemydom.pl można stwierdzić, że nowoczesne obiekty użytkowe mają prostą, nawet nieco minimalistyczną formę. Prostota konstrukcji i symetria budynku jest przyjemna w odbiorze, a co za tym idzie i estetyczna. Dodatkowo nowoczesne domy z płaskim dachem są także o wiele bardziej praktyczne, niż te z tradycyjnymi spiczastymi dachami. Prosty dach sprawia, że ciepło w domu się lepiej rozchodzi, co korzystnie wpływa na domowe rachunki za ogrzewanie, co więcej na dachach tego typu można także z powodzeniem montować panele słoneczne co jakby nie było świadczy o nowoczesności budynku i przystosowaniu go do współczesnych potrzeb. Nowoczesne domy parterowe z płaskim dachem pozwalają także z łatwością wygospodarować dodatkowa przestrzeń w postaci tarasu, co korzystnie wpływa na funkcjonalność samego domu jak i terenu do niego przyległego. W przypadku nowoczesnych domów ważne jest także to jakie materiały zostały wykorzystane przy ich budowie. Technologia w jakiej został wykonany dom powinna być przyjazna środowisku, a co za tym idzie także ograniczać utratę energii cieplnej poprzez redukcje ilości mostków cieplnych w ścinach, a także poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów do izolacji.

Minimalizm we wnętrzach

minimalizmMówiąc o nowoczesnym domu nie mówimy tylko o względach architektonicznych, ale także i o sposobie aranżacji wnętrza. Sposoby urządzania wnętrz na przestrzeni ostatnich lat uległy dużej zmianie. Obecnie panuje moda na duże i otwarte przestrzeni utrzymane w minimalistycznym stylu. Oznacza to, że pomieszczania wyposażone są tylko w te najbardziej potrzebne rozwiązania, a sama stylistyka mebli jest dość prosta by nie powiedzieć surowa i pozbawiona zdobień. Doskonale sprawdzają się w takich wnętrzach proste meble wykonane z nowoczesnych materiałów jak np. metalowe krzesła i stoły, czy też krzesła i stoły z palet. Do takich aranżacji pasują też proste, minimalistyczne lampy podłogowe. Wybierając lampy nowoczesne o prostej budowie pamiętajmy jednak o tym by przede wszystkim brać pod uwagę ich praktyczność. Kanapy czy sofy w takich wnętrzach także mają dość surowy charakter i przede wszystkim wybierane są pod kątem wygody. Co ciekawe w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach można sobie pozwolić na zastosowanie elementów -ścian czy umeblowania o ciekawym kolorze czy fakturze. Takie kontrastowe elementy nie wpływają na praktyczność i funkcjonalność przestrzeni, a stanowią doskonały element dekoracyjny domu.

Nowoczesny dom – nowoczesne rozwiązania

nowoczesne rozwiązaniaZnakiem rozpoznawczym nowoczesnych domów jest także stosownie w nich nowoczesnych rozwiązań wśród których można by wskazać takie rozwiązania jak:

  • odkurzacz centralny,
  • inteligenty system zarządzania domem,
  • biokominki/kominki z płaszczem wodnym.

Rozwiązania stosowane w domu maja przede wszystkim sprawić, że mieszkanie w takim domu będzie o wiele wygodniejsze. Nowoczesne rozwiązania mają uprościć mieszkanie czy też wykonywanie domowych czynności. I tak inteligenty system zarządzania domem pozwala na sterowanie domem za pomocą jednego pilota, który to pozwala na otwieranie i zamykanie okien, regulowanie zasłon, ustawianie temperatury wody czy też klimatyzacji. Należy jednak zaznaczyć, że zamontowanie takiego systemy w domu jest bardzo kosztowne, dlatego w Polsce rozwiązanie to jest bardzo rzadko spotykane. Dość często natomiast spotyka się odkurzacze centralne, czyli system umożliwiający wygodne sprzątanie wszystkich pomieszczeń w domu bez konieczności przenoszenia jednostki centralnej. Kominki natomiast nie są szczególnie nowoczesnym rozwiązaniem, jednak niemal w każdym nowoczesnym domu się je spotyka. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kominek w nowoczesnym domu

nowoczesny kominekW nowoczesnych domach zwykle stosuje się takie rozwiązania jak biokominki lub kominki z płaszczem wodnym, przy czym biokominki to raczej wygodna i ciekawa forma dekoracji, ponieważ dzięki nim można jedynie dogrzać pomieszczenie. Kominki z płaszczem wodnym to obecnie chyba najatrakcyjniejsze rozwiązanie. Montaż takiego kominka pozwala na stworzenie w pełni działającej instalacji centralnego ogrzewania, gdzie kominek z płaszczem wodnym pełni role kotła centralnego, przy tym kominek nadal może stanowić dekoracje salonu czy też innego pomieszczenia. Nowoczesne kominki powinny być praktyczne i estetyczne i takie właśnie są powyższe rozwiązania. Wybierając kominek do nowoczesnego domu pamiętajmy jednak o minimalistycznej stylistyce, ponieważ właśnie taka najlepiej sprawdza się w tego typu wnętrzach.

Podsumowując temat

Nowoczesny dom to nie tylko odpowiednie rozwiązania architektoniczne, ale także i konkretne sposoby aranżacji wnętrz. Coraz ważniejsze staje się także stosowanie w takich obiektach architektonicznych nowoczesnych technologii, które mają ułatwić życie domowników.

Skomentuj