Znakowanie i zabezpieczanie odzieży

Wszelkie firmy odzieżowe mają swój własny niepowtarzalny logotyp. Dlatego wszystkie ubrania są metkowane oraz oznaczane dodatkowymi znakami, które mają pokazywać jaki producent wykonał dany przedmiot. Jakie są możliwości oznaczania takich ubrań? Istnieje wiele takich sposobów, a jednym z nich jest plomba odzieżowa.

Znakowanie ubrań plombami odzieżowymi 

plomby odzieżoweOdzież w sklepach jest zawsze wyposażona w metki. Są one zarówno wszyte w wewnętrzną część materiału jak i dołączam osobno do wszelkiego rodzaju ubrań. Dzieje się tak, ponieważ każda firma chce być marką odzieżową rozpoznawaną przez jak największą liczba klientów. Jest to po pierwsze doskonała reklama i znak rozpoznawczy każdej firmy odzieżowej. Plomby odzieżowe są jednym ze sposobów znakowania odzieży. Najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego, jednak zdarzają się również plomby drewniane. Można na nich nadrukować logotyp czy nazwę marki lub stworzyć wytłoczenie czy grawer w dowolnym kolorze. Taki plomby są przeznaczone dla profesjonalnych producentów odzieży i są ich znakiem rozpoznawczym. Plomby odzieżowe są nie tylko doskonałą reklamą wizualną. Są nośnikiem logotypów lub po prostu nazw marek odzieżowych, dzięki czemu firma jest rozpoznawana i pamiętana przez klientów. Ponadto takie plomby mogą mieć zadanie zabezpieczające i informować o naruszeniu zawartości. Jednak także plomby zabezpieczające mogą być oznaczone logotypem firmy, dzięki czemu także są nośnikiem reklamowym. 

Odzież firmowa jest bardzo często znakowana na różne sposoby. Mogą to być metki doszywane po wewnętrznej stronie materiału, ale także metki zewnętrzne oraz plomby. Dzięki tym ostatnim plombom odzieżowym odzież taka jest również chroniona przed naruszeniem. Ponadto plomby są także doskonałą reklamą.