Złożenie wniosku egzekucyjnego do komornika

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną częścią dziedzin prawa zajmują się komornicy sądowi. Ich praca jest bardzo trudna oraz wymagająca. Na co dzień muszą zmagać się z licznymi problemami, które dotyczą egzekucji zadłużeń z majątków dłużników. Niekiedy muszą ich przede wszystkim odszukać.

Uprawnienia komornika sądowego

komornik sądowy braniewoZ tego też powodu skuteczne załatwienie jednej sprawy może im zająć nawet kilka lat. Nie mnie jednak to własnie dzięki tego typu profesji mamy możliwość odzyskania zaległych środków od naszych dłużników zgodnie z prawem. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z pomocy prawnika, jednak jego zakres działania ogranicza się do wysłania pism z wezwaniem do zapłaty. Niekiedy warto jest oddać sprawę specjaliście, który posiada w tym zakresie większe uprawnienia. Takim właśnie zawodem jest komornik sądowy braniewo jest miejscowością, w której działają kancelarie komorników. Zakres jego działania nie ogranicza się jedynie do właściwości związanej z obszarem Braniewa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami komornik jest w stanie działać na terenie całego województwa. Wyjątkiem są jedynie sprawy, które dotyczą wykonywania egzekucji z nieruchomości. Wtedy musimy skorzystać z pomocy komornika, który działa w miejscu, w którym nieruchomość się znajduje. W pozostałych wypadkach dotyczy nas jedynie kwestia ogólnej właściwości.

Jej przestrzeganie jest niezwykle istotne. W przeciwnym razie postępowanie egzekucyjne jest prowadzone w sposób nieprawidłowy. Dlatego też bardzo ważne jest przede wszystkim skuteczne sprawdzenie, czy dany komornik może przyjąć naszą sprawę. Poza kwestią braku właściwości przeszkodą może być przyjęcie przez niego nadmiernej ilości spraw w danym roku. Jest to też efekt wprowadzonych przepisów.