Zdrowe diety sokowe

Instytut żywienia zaleca, aby każdy z nas codziennie spożywał porcję pięciu warzyw i owoców, gdyż są one najlepszym źródłem niezbędnych witamin i minerałów. Można je spożywać na surowo albo w postaci soków musów lub smoothie.

Dla kogo są diety oczyszczające?

dieta oczyszczająca sokowaKupując produkty spożywcze w sklepie czy na bazarze, nigdy dokładnie nie wiemy, które z nich są faktycznie ekologiczne, a które zawierają resztki środków chemicznych stosowanych w ich uprawie. Po ich zjedzeniu w naszym organizmie gromadzą się różne substancje toksyczne, które mogą skutecznie obciążać pracę naszego organizmu, dlatego ważne jest jego regularne oczyszczanie. Najlepszym i naturalnym sposobem na detoks jest dieta oczyszczająca sokowa, które opiera się na spożywaniu wyłącznie naturalnych i surowych soków, które są łatwo przyswajalne. Tak naprawdę dieta oczyszczająca jest dedykowana każdemu z nas, choć szczególnie się przydaje osobom, które chcą schudnąć. Co najważniejsze, taką dietę możemy stosować wyłącznie przez maksymalnie siedem dni, gdyż przy dłuższym stosowaniu, w naszym organizmie powstaną groźne dla zdrowia braki w składnikach odżywczych. Owoce i warzywa nie zastąpią nam kaszy, pieczywa czy mięsa czy nabiału, dlatego trzeba ostrożnie podchodzić do takiej diety. Przed rozpoczęciem diety sokowej, należy organizm przygotować do zmiany jaka go czeka. Jest to konieczne ze względu na ewentualny szok jaki może doznać po tak drastycznej zmianie przyzwyczajeń żywieniowych. W trakcie jej trwania nie wolno też spożywać kawy i herbaty.

Główne efekty jakie daje dieta oczyszczająca, to usunięcie z organizmu toksyn, redukcja zmęczenia czy regulacja pracy układu trawiennego. Jej zastosowanie może także wpłynąć na polepszenie stanu skóry czy zredukować problemy ze snem.