Zawartość mięsa w karmie dla psa

 

Żywienie psa suchą karmą to najprostszy i najszybszy sposób jego karmienia. Zanim kupi się pierwszą lepszą karmę warto zwrócić uwagę na jej skład. Wysoka zawartość mięsa oznacza, że zawiera ona dużo witamin, aminokwasów i minerałów. Rynek zoologiczny pełen jest karm zbożowych, bez zbożowych, z wysoką zawartością mięsa itp.

Zalety karmy z wysoką zawartością mięsa

karma dla psa z dużą zawartością mięsaSuche granulki nie psują się tak szybko pozostawione na dłużej w misce psa. Jest łatwa w przechowywaniu i dawkowaniu. Można ją wykorzystać podczas treningu z psem, nie brudząc przy tym ani rąk, ani ubrań. Poza tym rozgryzanie suchej karmy ma bardzo pozytywny wpływ na higienę jamy ustnej i zęby naszego czworonoga. Pokarm suchy ma dużą przewagę nad karmą mokrą. W zależności od wieku i aktywności wybór karmy jest bardzo ważny. Do życia pies potrzebuje odpowiednio dużej ilości białka. Najlepszym jego źródłem jest mięso. Przewód pokarmowy psów przeznaczony jest do jego trawienia. Żołądek naszego czworonoga wydziela duże ilości kwasu solnego i panuje w nim niskie pH, które jest nie zbędę do trawienia mięsa. Dodatkowo jest bardzo elastyczny, aby mógł przyjąć sporą ilość pożywienia za jednym razem. Faktem jest również to, że psy nie mają enzymu amylazy ślinowej , która jest odpowiedzialna za trawienie skrobi. Karma dla psa z dużą zawartością mięsa zatem korzystnie wpływa na jego zdrowie i dobrą kondycję. Zdecydowanie pozwala na zaspokojenie jego pierwotnych potrzeb. Oprócz wysokiej zawartości mięsa sucha karma dla psa powinna zawierać odpowiednią ilość innych składników odżywczych.

Psy to zwierzęta przed wszystkim mięsożerne co przemawia za tym ich układ trawienny. Podstawowym elementem, który powinniśmy mu dostarczać w codziennej diecie jest zatem mięso. Wybór suchej karmy z wysoką zawartością tego składnika dostarczy im odpowiedniej ilości białka, witamin, minerałów i aminokwasów.