Zalety produktów z lnu

 

Mimo rosnącej popularności sztucznych surowców, z których produkuje się ubrania, nadal jest popyt na naturalne tworzywa. Mają one tak wiele zalet dla naszego organizmu, że ubrania z nich wytwarzane nadal utrzymują swoją cenę.

Sklep z produktami z lnu

produkty z lnuRośliny oleiste występują w naszym kraju w kilku gatunkach. Najbardziej popularny jest len naturalny. Produkty z lnu stosowane są zarówno w medycynie, we włókiennictwie, farmacji, gastronomii. Len to przede wszystkim surowiec do produkcji włókna. Z przędzy lnianej produkuje się pościele, obrusy, ścierki ale i ubrania, które są bardzo przyjemne w dotyku, przewiewne i trwałe. Właśnie z przędzy lnianej produkuje się worki i mocne sznury. Do produkcji wytworów z lnu wykorzystuje się nawet odpadki procesu przygotowywania włókna. Łodygi lnu są zbierane na polach, suszone a następnie poddawane namaczaniu. Podczas namaczania włókno lniane zmienia swój kolor na szary i wtedy ma też miejsce oddzielania włókien o paździerza. Później, po usunięciu resztek paździerza włókna takie sortuje się i czesze. Do produktów z lnu zaliczamy siemię lniane, które działa dobroczynnie na układ trawienny i drogi pokarmowe. Len wykorzystuje się również do produkcji ziół wspomagających pracę naszego organizmu. Z lnu pozyskuje się także olej lniany, który tłoczony na zimno ma wiele cennych witamin i posiada właściwości obniżające ciśnienie krwi i wspomaga budowę komórek naszego organizmu. Pozytywnie wpływa też na układ nerwowy i jest zaliczany na diecie jako suplement i dodatek do potraw.

Czasami spożywa się też siemię lniane suszone, które można dorzucać do prawie każdej potrawy bo nie zmienia ono jej smaku a daje same zalety. Właściwości są bardzo szerokie dlatego zastosowanie jest praktycznie w każdej dziedzinie.