Zalety namiotów sferycznych

 

Namioty zapewniają tymczasowy dach nad głową w miejscach, gdzie go nie ma. Łatwo i szybko się je rozkłada i składa. Są szeroko stosowane jako tymczasowe schronienie dla turystów, podróżników a także jako zadaszenie imprez plenerowych lub wystaw. Istnieją różne rodzaje namiotów, a ja chciałbym przedstawić zalety jednego z nich.

Duża pojemność namiotów sferycznych

namioty sferyczneNamioty z reguły są kojarzone z graniastosłupem, umocowanym do podłoża i wzmocnionym linkami. Są jednak inne typy namiotów, których konstrukcja likwiduje ograniczenia związane z ich stosowaniem. Takimi namiotami są namioty sferyczne o konstrukcji w kształcie sfery. Sfera to połowa kuli i tak właśnie ten namiot wygląda od zewnątrz. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji ramy, tego typu namioty zapewniają maksimum pojemności i dużo miejsca nad głową, jednocześnie dając także dość sporo miejsca przy ścianach samego namiotu. Ściany, jako, że są nachylone pod dość dużym kątem zapewniają nam dodatkowe miejsce blisko nich. Nie trzeba się schylać stojąc zaraz obok nich. Te właściwości wykorzystuje się stosując tego typu namioty w komercyjnych zastosowaniach. Często organizuje się w nich wystawy zlokalizowane na ulicach miast lub terenach targowych. Wysokość tego typu namiotów sprawia, że możliwe jest też wykorzystanie przestrzeni nad głowami, która znajduje się bardzo wysoko. Możliwe jest również wykorzystanie tego typu namiotu w każdej innej dziedzinie, nawet turystyce.

Namioty sferyczne coraz częściej pojawiają się w miejscach publicznych, gdyż stanowią doskonałe zaplecze dla imprez plenerowych. Zróżnicowane rozmiary i wielkości takich namiotów sprawiają , że można dobrać obiekt do swoich potrzeb i nie trzeba zbytnio ograniczać się jeśli chodzi o miejsce w takim namiocie.