Wycieraczki w nowej wersji

Nie da się ukryć, że jazda samochodem potrafi przysparzać mnóstwa frajdy. Jednak jeździ się samochodem komfortowo tylko wtedy gdy warunki ku temu są odpowiednie. Większość kierowców zgodnie twierdzi, że najgorzej jeździ się samochodem w czasie deszczu. Wówczas znacznie ograniczana jest widoczność co może nawet doprowadzić do kolizji. W takim momencie nieocenione okazują się wycieraczki.

Sprawdzone wycieraczki niewidzialne

niewidzialna wycieraczkaMało kto wie o tym, że wycieraczki samochodowe to polski wynalazek. Obecnie żaden kierowca nie jest w stanie wyobrazić sobie prowadzenia pojazdów w czasie deszczu bez używania wycieraczek. Klasyczne wycieraczki składają się z siłownika oraz pióra, które zakończone jest gumowym elementem przywierającym do szyby i zbierającym wodę. Niestety jednak zdarzają się takie ulewy, że wycieraczki tego typu nie nadążają z odprowadzaniem wody. Wówczas świetnie sprawdzić się może niewidzialna wycieraczka. Nazwa tego produktu może wydawać się dość tajemnicza. Otóż produkt ten jest sprzedawany w postaci płynnej, którą nakładamy na powierzchnię szyb. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że nie powinniśmy nakładać niewidzialnych wycieraczek na powierzchnię lakieru. Są to bowiem preparaty przystosowane do współpracy ze szklanymi powierzchniami. Zapewne wiele osób się teraz zastanawia jak działają takie niewidzialne wycieraczki. Otóż składają się one z takich substancji, które odpychają cząsteczki wody. Odbywa się to bardzo szybko i wówczas woda po prostu nie ma możliwości by zatrzymywać się na powierzchni szyby. Tworzy się więc na szybie tak zwana warstwa hydrofobowa. Przy małej prędkości efekt działania takich wycieraczek niekoniecznie będzie bardzo widoczny. Jednak jeśli będziemy poruszać się z prędkością przynajmniej 30km/h to wówczas dostrzeżemy, że woda z szyb jest odprowadzana bardzo szybko.

Posiadając na swojej szybie warstwę niewidzialnej wycieraczki może się okazać, że nawet nie będziemy musieli korzystać z tradycyjnych wycieraczek. Osoby zainteresowane zakupieniem wycieraczki niewidzialnej znaleźć ją mogą obecnie w praktycznie każdym sklepie motoryzacyjnym. W takich miejscach mamy też ten komfort, że tamtejsza obsługa może udzielić nam jasnego instruktażu, który pozwoli nam posiąść wiedzę jak samodzielnie wycieraczkę nałożyć.