Wizytówka powinna zawierać najważniejsze informacje

 

Pomimo szeroko pojętej cyfryzacji i multimedialności jedno nie zmieniło się od dziesięcioleci. Cały czas używamy papierowych wizytówek, które wręczamy osobiście swoim kontrahentom, rozmówcom czy biznesowym partnerom. Dzisiaj możemy mieć swoją wizytówkę w internecie w postaci strony internetowej, ale tradycyjnej wizytówki papierowej tym nie zastąpimy. Na wizytówce powinny znajdować się najważniejsze informacje na nasz temat.

Jakie informacje należy umieścić na wizytówce?

wizytówki głogówNajważniejsza informacja, która musi się znaleźć na każdej wizytówce to oczywiście nasze imię i nazwisko. To początek wszystkiego, bez tego nie obejdzie się żadna wizytówka. To jednak jest zupełnie oczywiste. Do tego musimy dopisać informację o tym kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Możemy napisać jakie zajmujemy stanowisko albo jaką firmę reprezentujemy. Jeśli zamawiamy wizytówki Głogów dla swojej własnej firmy to oprócz imienia i nazwiska musimy zamieścić również nazwę swojej firmy oraz skrócony profil działalności. Zakładając, że chcemy mieć swoje wizytówki a prowadzimy firmę remontową to napiszmy w skrócie na wizytówce, że tym się właśnie zajmujemy. Dzięki temu osoba, która spojrzy na naszą wizytówkę będzie od razu kojarzyć nas z profilu naszej działalności. Poza informacjami typowo personalnymi na wizytówkach niezbędny jest numer telefonu. To właściwie jest podstawowy sens posiadania wizytówek. Numer telefonu na wizytówce musi być, ale dzisiaj dopisuje się do niego również adres strony internetowej. Strona to rozszerzenie naszej papierowej wizytówki o kolejne informacje w internecie. Co bardziej nowoczesne drukarnie mogą również nadrukować na odwrocie kod QR, czyli specjalny kod przekierowujący na stronę internetową. Kod QR może mieć też inną funkcję. Jeśli osoba, która otrzyma od nas wizytówkę zeskanuje kod telefonem to nasze dane kontaktowe automatycznie dopiszą się do książki kontaktów w smartfonie.

Wizytówki drukowane będą istniały przez kolejne dekady, chociaż niewątpliwie można je już zastępować z powodzeniem wersją elektroniczną. Można też połączyć tradycję z nowoczesnością i zrobić sobie wizytówki, które można z automatu wstawić do książki kontaktów w telefonie. Na każdej wizytówce powinny znaleźć się najważniejsze dane w postaci naszych personaliów i numeru telefonu.