Weselna sesja w fotobudce

Trudno wyobrazić sobie prawdziwe wesele bez upamiętniających je fotografii lub filmów. W większości przypadków jednak wygrywają zdjęcia, są po prostu wygodniejsze i efektywniejsze podczas ich wykonywania. Z tego powodu na zdecydowanej większości wesel znajdzie się również wynajęty fotograf, który z jednej strony musi zajmować się robieniem zdjęć gościom i parze młodej w typowo weselnych sytuacjach, ale ponadto jest często zobligowany do wykonywania fotografii ludziom na tle specjalnie przygotowanej ścianki.

Czy warto wynajmować fotobudkę na wesele?

fotobudka na weseleOstatnimi czasy w zasadzie zupełnie zrezygnowano z takich ścianek na rzecz dużo wygodniejszych fotobudek, które mają jedną zasadniczą przewagę nad ścianką – nikt nie musi się nimi zajmować. Wystarczy, że po prostu stoją, a każdy weselnik będzie wiedział, co z nią zrobić. Wystarczy przecież tylko wejść i nacisnąć kilka przycisków. Budki gwarantują też odrobinę kameralności, ponieważ są odgrodzone od reszty przyjęcia długą kotarą, zatem jeśli ktoś krępuje się np. robienia głupich min przed obiektywem aparatu, to spokojnie może się zrelaksować i ponieść emocjom. Wszystko zostanie tylko między nim a obiektywem. Decydując się na coś takiego, jak fotobudka na wesele, można spokojnie zająć się resztą spraw, nie trzeba dogadywać z fotografem zasad dotyczących ścianki. Sam fotograf też ma mniej pracy, dzięki czemu skupi się tylko na fotografowaniu gości, pary młodej i pozostałych rzeczy związanych z przebiegiem wesela. Bo jak rozwiązać sytuację, gdy młoda para tańczy pierwszy taniec, a ktoś z gości życzy sobie zdjęcia na ściance? Fotograf ma wówczas problem. Fotobudka znosi tego typu niezręczne sytuacje. Warto też wspomnieć, że nie jest to kosztowne przedsięwzięcie. Dodatkowe pieniądze i tak należałoby przeznaczyć na fotografa, który ścianki do zdjęć za darmo nie zrobi, zatem można dołożyć kilkadziesiąt złotych i wynając budkę fotograficzną.

Wesela coraz częściej zaopatruje się w fotobudki. Przemawia za tym ich komfort użytkowania, atrakcyjność, nieoczywiste rozwiązanie problemu ze zdjęciami oraz istnienie coraz większej liczby firm zajmujących się tego typu przedsięwzięciami. Nie trzeba się zbytnio natrudzić, aby znaleźć formę zajmującą się wynajmem takich budek, dogadać się z kierownikiem i ustalić odpowiednie warunki umowy. Wszystko pójdzie jak z płatka, a wesele na tym tylko zyska.