Uczą się lepić w glinie

Zajęcia dodatkowe to w dzisiejszych czasach studnia bez dnia, jeśli chodzi o ofertę. W zasadzie możliwość kursów, treningów, zajęć jest nieograniczona. Dzieci mogą trenować piłkę nożną i inne dyscypliny sportu, uczyć się gry na gitarze, śpiewać w chórze, nie wspominając już o dodatkowych lekcjach językowych – i niekoniecznie mowa o angielskim, bo dziś coraz częściej zapisujemy podopiecznych na hiszpański, duński, a nawet japoński.

Kreatywne warsztaty dla dzieci wspomagają rozwój

kreatywne warsztaty ceramiczne dla dzieciWystarczy czas, bo nie zawsze w 24-godzinnej dobie jesteśmy w stanie zmieścić wszystkie upragnione przez nas aktywności. I pieniądze, w końcu wymagasz dobrej opieki, a to kosztuje. Ale czego się nie robi dla rozwoju potomków. Powtórzmy, dla młodych sportowców oferta jest szeroka – od wspomnianej piłki nożnej, przez inne dyscypliny drużynowe, po tenis, kolarstwo i sporty walki. Kultura i sztuka? Proszę bardzo. Gitara, keyboard, zajęcia wokalne. Na początku pewnie nie będzie łatwo, ale z czasem będzie lepiej. A wyróżnienia na festiwalach i przeglądach z pewnością zrekompensują trudy z początku kariery. Nie tylko muzyką żyje artysta. Kultura to również np. rzeźba. Wiele domów kultury, także w mniejszych ośrodkach zaprasza na warsztaty w tej dziedzinie. Wystarczy dodatkowy sprzęt, chęci i cierpliwość, ale zwierzątka, postacie czy sztućce, które wyjdą spod ręki naszych pociech mogą się stać świetną ozdobą pokoju. A może ceramika? Jak najbardziej. Kreatywne warsztaty ceramiczne dla dzieci pojawiają się w ofertach ośrodków kultury, pracowni artystycznych, a nawet ośrodków turystycznych, w których poza miejscem do spania dostaniemy możliwość skorzystania z usług animatorów dla dzieciaków. Może trzeba zapłacić trochę więcej, bo glina, piec, wypał, w ogóle narzędzia i materiały kosztują swoje. Ale bez przesady, rachunek wcale nie będzie aż tak wysoki.

Warsztaty dla dzieci to nieoceniona inwestycja w nasze pociechy. Rozwijają ciało, umysł, wspomagają zdolności manualne i umiejętność myślenia, a także współpracy w grupie. Uczą koncentracji, cierpliwości, a przy okazji pozostawiają po sobie materialne skutki. Medal z zawodów sportowych, statuetkę za udział w konkursie wokalnym czy misę wykonaną na zajęciach z ceramiki. Za kilka lat będą pięknymi pamiątkami albo początkiem kolekcji.