Tarcze o dużej średnicy

Tarcze strzeleckie, jakie dostępne są w sklepach dla entuzjastów broni palnej i strzelectwa sportowego są niezaprzeczalnie bardzo przydatne i dokładne, zwłaszcza podczas strzelania na krótki dystans, aczkolwiek dla wielu młodszych i początkujących strzelców są zwyczajnie za małe. Powoduje to mnóstwo problemów z dobrym przeliczeniem celności na zawodach, ale również i podczas treningu.

Najlepsze tarcze do treningu strzelectwa sportowego

duża tarcza strzeleckaZawodnicy konkurencji strzeleckich i posiadacze broni, którzy preferują trening na strzelnicach pozwalających na wykorzystanie własnych tarcz wolą więc zaopatrywać się w większe, bardziej czytelne tarcze strzeleckie, o znacznie większej skali niż standardowe warianty. Duża tarcza strzelecka ma średnicę często przekraczającą jeden metr, i umożliwia łatwe i wygodne ćwiczenie strzelania na praktycznie każdym dystansie. Najtańsze warianty tarcz wykonane są z twardego papieru, i używane są najczęściej jako amatorskie cele do ćwiczeń. Nieco droższe i bardziej trwałe odmiany są zazwyczaj tworzone z tworzyw sztucznych, odporniejszych na silne uderzenia po strzale. Bardziej wytrzymałe cele są częstszym widokiem na zawodach, gdzie niejednokrotnie może dość do sytuacji w której odczytanie celności z tarczy może być utrudnione lub niemożliwe, z racji uszkodzeń jakie tarcza doznała. Tarcze do strzelectwa mogą być stosowane samodzielnie, w sposób dość chałupniczy, jak i w połączeniu z wszelkiego rodzaju kulochwytami i stelażami do tarczy. Nadają się one nie tylko do strzelectwa sportowego, gdyż równie dobrze spisują się na zawodach strzelectwa wiatrowego, oraz w łucznictwie. W tym ostatnim są najczęściej zakładane na słomiane tarcze łucznicze, które zatrzymują strzały i zapobiegają ich zniszczeniu, a jednocześnie służą za cel do strzelania.

Bodaj najdroższym, ale i najlepszym, rodzajem tarczy strzeleckiej jest wariant wykonany z tworzywa mogącego samoczynnie zamykać dziury po uderzeniu pod wpływem temperatury. Nie jest to często spotykany wariant, aczkolwiek ma wiele zastosowań i jest przede wszystkim preferowany przez tych strzelców, którzy nie lubią uzupełniania zapasów tarcz za często. Taka tarcza jest jednak dość kosztowna, i często bywa niedostępna w sklepach strzeleckich, gdzie musi być sprowadzana.