Szybka precyzyjna analiza

Analiza oznacza wyodrębnienie danych cech oraz właściwości w celu zbadania określonego przedmiotu bądź zjawiska. Aby była rzetelna coraz częściej wykorzystuje się innowacyjne urządzenia pomiarowe, które pozwalają na szybką i precyzyjną analizę wielkości cząstek zanurzonych w wodzie, płynach iniekcyjnych czy też innych badanych substancjach. Ma to ogromne znaczenie między innymi dla ochrony środowiska naturalnego.

Zalety precyzyjnej analizy

precyzyjna analiza wielkości cząstekSzybka i precyzyjna analiza wielkości cząstek jest możliwa dzięki wykorzystaniu innowacyjnej dyfrakcji laserowej, która jest coraz częściej stosowana ze względu na swoją wysoką skuteczność oraz niezawodność. Dyfrakcja laserowa działa na zasadzie rozproszenia światła. Co najważniejsze nowoczesny analizator pozwala na zbadanie nawet najmniejszych cząstek mierzących zaledwie 0.01 mikrometrów. Urządzenie jest małe, a zapewnia wysoką jakość pomiarów. Zastosowano w nim proste oraz intuicyjne oprogramowanie z którym poradzi sobie każdy użytkownik. Działa jak kompaktowy komputer, posiada specjalne przystawki. Aparat jest niejako monitorem online. Wykorzystuje się go między innymi do charakteryzacji różnego typu surowców, na przykład farmaceutyków. Doświadczony zespół ludzi wykorzystuje nowoczesny sprzęt dzięki czemu dokonywanie precyzyjnej analizy cząstek staje się niezwykle łatwe oraz błyskawicznie szybkie. Intuicyjne oprogramowanie posiadające szereg pomocniczych funkcji pozwala na zmianę wcześniejszych parametrów pomiarowych oraz obserwowanie na monitorze ekranu zmian jakie zachodzą po wprowadzeniu nowych danych. Możliwe jest również ich porównanie. Badania analizy cząstek prowadzi się zarówno na etapie produkcji preparatów oraz ich rozwoju. Dyfrakcja laserowa wpływa bezpośrednio na właściwości fizykochemiczne substancji: surowców. Ma decydujące znaczenie wpływając na proces wytwarzania oraz produkcji między innymi preparatów leczniczych.

Jak powszechnie wiadomo szybka i precyzyjna analiza wielkości cząstek wpływa na bezpieczeństwo konsumentów. Pozwala na dokładne przebadanie różnego rodzaju produktów już na etapie ich produkcji. Nowoczesne urządzenia takie jak analizatory pozwalają na zbadanie nawet najmniejszych cząstek. Ma to ogromna znaczenie między innymi dla przemysłu farmaceutycznego.