Szelki dla psów alternatywą dla obroży

Żyjemy w czasach powszechnej urbanizacji, w skutek czego coraz więcej z nas decyduje się na życie w bloku mieszkalnym, czy kamienicy, ponieważ po prostu mało kogo stać dziś na zakup domu w dużym mieście. Powoduje to, że coraz więcej z nas decydując się na psa stawia na reprezentantów małych ras, takich jak janiki, maltańczyki, yorki czy westy.

Popularność szelek dla psów

szelki dla małych psówPonieważ małe rasy są bardziej delikatne, a dbanie o dobro naszych podopiecznych jest szczególnie podkreślane w ostatnich latach, to coraz liczniejsza grupa właścicieli czworonogów decyduje się na szelki dla małych psów, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych obroży. Psy o mniejszych rozmiarach, u których smycz zaczepiona jest właśnie do obroży na szyi są bardziej narażone na ewentualne urazy spowodowane nagłym pociągnięciem w celu przywołania ich do porządku lub w przypadku wyrywania się naszych podopiecznych, kiedy mieliby oni ochotę na bardziej swobodne przemieszczanie się i smycz ewidentnie im to utrudnia. Każdy posiadacz psów doskonale zna takie sytuacje, kiedy nasz ulubieniec wyrywa się i nie chce grzecznie iść przy nodze. W takich sytuacjach szelki sprawdzają się znacznie lepiej, ponieważ tak samo dobrze pozwalają na pilnowanie psów, a jednocześnie ograniczają zagrożenia płynące z ciągnięcia ich za szyję i związanego z nim ucisku, choćby krótkotrwałego. Stosowanie szelek pozwala też na zdejmowanie ich podczas pobytu w domu, dzięki czemu psy nie muszą mieć na sobie żadnych wytworów ludzi i mogą czuć się w pełni swobodnie. Jest to tym prostsze, że właśnie psy małych ras zazwyczaj trzymane są w mieszkaniach, gdzie zakładaniem im obroży na stałe po prostu mija się z celem. Szelki dla psów są wykonywane przez producentów w taki sposób, żeby jak najmniej uciskać naszych podopiecznych, dzięki czemu mogą oni czuć się całkiem swobodnie bez krępującej obroży.

Właściciele małych psów bardzo pozytywnie odebrali pierwsze pojawiające się na rynku szelki dla zwierzaków, dlatego rynek stał się z czasem bardzo chłonnym i charakteryzuje się dużą dynamiką sprzedaży. Szelki nadal są zdecydowanie najpopularniejsze w przypadku małych psów, ale podobnie jak w przypadku ubrań coraz częściej pojawiają się też modele przeznaczone dla większych ras, a dzięki konkurencji tego typu akcesoria stają się też coraz tańsze i lepiej dostępne nawet w mniejszych sklepach.