Szare zlewy granitowe

Chcąc urządzić modnie swoją kuchnię, trzeba pamiętać o zasadzie zachowania jednolitości barwy. Czyli jeżeli wybieramy kolor srebrny jako dominujący, to większość elementów powinna być w tym odcieniu i dotyczy to także zlewu. 

Duży zlewozmywak z dwoma komorami

zlew granitowy dwukomorowy szaryWiększość ludzi urządza kuchnię w jasnych kolorach, ponieważ światło jest bardzo potrzebne w tym pomieszczeniu, a jasne meble będą odbijać światło. Jeżeli mamy białą kuchnię, to będą do niej pasować elementy szare, które delikatnie zaznaczą wybrane akcenty. Świetnie się sprawdzi kuchenka w tym kolorze oraz zlew granitowy dwukomorowy szary. Żeby zamontować dwukomorowy zlew, trzeba mieć odpowiednio dużo miejsca, czyli przynajmniej około sto pięćdziesiąt centymetrów wolnego blatu kuchennego, ponieważ sam zlewozmywak zajmie przynajmniej osiemdziesiąt centymetrów. W sklepach z wyposażeniem wnętrz najdziemy zlewozmywaki stalowe, kamienne i granitowe, które mają różną wielkość i głębokość. Tak naprawdę kształt zlewu jest drugorzędną kwestią, ponieważ nie wypływa on na jakość użytkowania, a jedynie a estetykę. Co do materiału z jakiego są wykonane, to granit charakteryzuje się największą odpornością na zarysowania i uszkodzenia, dlatego też klienci najczęściej takie modele wybierają. Dwukomorowy zlew jest bardzo praktyczny w codziennych pracach wykonywanych w kuchni, gdyż daje dużo miejsca na naczynia i można używać obu komór niezależnie. Jeżeli planujemy często z niego korzystać i mamy dużą rodzinę, to dwukomorowy będzie idealny. 

Dwie komory zlewu przydają się jeżeli nie mamy zmywarki, gdyż zdecydowanie łatwiej w nich myć naczynia. Dodatkowo może się przydać ociekacz, który jest połączony ze zlewem. Ceny modeli z granitu wahają się w przedziale od trzystu do nawet ośmiuset złotych.