Świetny ortodonta dla dziecka

Parę dni temu zauważyłam, że zgryz mojego syna zaczyna się jakoś nieestetycznie wykrzywiać. Wcześniej jakoś nie zwróciłam na to uwagi, bo nie przyglądałam się jego zębom. Jednak teraz dostrzegłam, że pojawia się u niego wada zgryzu. Czasami dzieje się tak po wyżynaniu się zębów stałych. Gdy nie ma dla nich miejsca, lokalizują się gdzie indziej i mogą rosnąć pod złym kątem. Czytałam, że nieodpowiednie trzymanie języka również może źle wpływać na zgryz.

Wizyta z synem u ortodonty

OrtodontaWiedziałam, że w takiej sytuacji, kiedy zmiany już zaszły, tylko jakiś dobry ortodonta będzie w stanie pomóc. Sama nie mogłam nic zrobić, zgryz musiał obejrzeć fachowiec. Trafiliśmy do jednego z najlepszych gabinetów, według polecenia naszej pani stomatolog. Chciałam, żeby był to profesjonalista z odpowiednim podejściem do dziecka. Syn nie był przekonany co do tej wizyty, nie chciał iść. Dlatego nie chciałam go zrazić jakimś niemiłym doktorem. Dzieci z początku bywają oporne podczas noszenia aparatu. Rodzice musza je zmuszać i często nie odbywa się to bez płaczu i kłótni. Jednak po latach dorosłe już dziecko z pewnością nam podziękuje. Doktor poprosił syna na fotel i dokładnie obejrzał zęby. Stwierdził, że trzeba zacząć korygować uzębienie jak najszybciej, ponieważ wyżynają się siekacze i nie ma na nie miejsca w łuku. Dlatego też się rozpychały i zaczynały wykrzywiać inne zęby. Syn bardzo szybko dogadał się z ortodontą. Był to miły mężczyzna, który wiedział jak przekonać syna do tego, że noszenie aparatu jest bardzo istotne. Ja nie miałam tylu argumentów co pan doktor. Miał doświadczenie i był bardzo opanowany i spokojny. Synowi zrobiono wycisk szczęki, by móc wykonać aparat z niezwykłą dokładnością. Musiał pasować do szczęki, żeby nic nie przeszkadzało i nie uwierało.

Minęły dwa tygodnie i syn mógł odebrać aparat. Dopasowanie go trwało długo, ponieważ doktor musiał wykonać to z niezwykłą precyzją. Myślałam, że syn będzie narzekał na aparat, jednak bardzo szybko się do niego przyzwyczaił. Byłam zaskoczona, że ortodonta miał takie podejście do syna, że dzięki niemu chciał zacząć nosić aparat. Teraz nawet przychodzi do mnie co jakiś czas i pokazuje jaki już jest postęp i który ząb zaczyna znajdywać się na właściwym miejscu. Efekty zaczęły pojawiać się bardzo szybko.