Sprawdzony lekarz z Warszawy

Bardzo wiele organizacji sportowych coraz częściej wymagało profesjonalnej opinii lekarza sportowego przed przyjęciem nowego zawodnika w swoje szeregi, nawet mimo posiadania zaświadczenia lekarskiego od specjalistów niezwiązanych z dyscyplinami sportowymi. Główną przyczyną tego było lepsze obeznanie z wszelkimi rodzajami obciążeń, jakie były wywoływane przez uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej, a tym samym łatwiejsza ocena podatności zawodnika na takowe.

Renomowany lekarz sportowy z Warszawy

doświadczony lekarz medycyny sportowej w warszawieWrestling amerykański należał do jednej z najbardziej wymagających i kontuzyjnych dyscyplin sportowych, gdyż niektóre manewry były niesamowicie obciążające, i kontuzje nawet u doświadczonych zawodników nie były niczym nowym. Jednak nowicjusze często nie zdawali sobie sprawy z faktu iż nie każdy organizm znosił takowe obciążenia dobrze, dlatego też od dłuższego czasu wymagaliśmy od nowych kolegów zaświadczenia, wystawionego przez profesjonalnego lekarza sportowego. Jednym z pierwszych specjalistów, jakich polecaliśmy był doświadczony lekarz medycyny sportowej w Warszawie. Owy lekarz pracował przez bardzo długi czas jako rezydentny specjalista w wielu różnych krajowych organizacjach sportowych, a od niedawna prowadził również własną praktykę, więc z czystym sumieniem mogliśmy go polecać młodym kolegom, gdyż doświadczenie owego specjalisty sprawdziliśmy już na własnej skórze, po wielu kontuzjach i urazach, przez które sami przeszliśmy w trakcie kariery sportowej. Owy specjalista nie tylko prowadził komisje lekarskie, wystawiające zaświadczenia o możliwości rozpoczęcia czy powrotu do dyscypliny po urazie, ale również aktywnie nadzorował wszelkie kuracje, a nawet udzielał szkoleń zarówno zawodnikom, jak i ratownikom medycznym pierwszego kontaktu, którzy byli obecni na każdej gali, udzielając pomocy wtedy gdy było to wymagane.

Co więcej, lekarz również na bieżąco monitorował stan zdrowia pacjentów na wizytach kontrolnych, przepisując diety i ćwiczenia dla osób nie tylko przechodzących kurację, ale również aktywnie uprawiających dyscypliny sportowe. Był więc świetnym specjalistą, którego mogliśmy śmiało polecać nie tylko w przypadku doznania poważnego urazu, ale również do nadzorowania stanu zdrowia w trakcie kariery sportowej.