Sposób na porządek z butami

Każdemu z nas zdarzają się dni, kiedy nasz przedpokój dosłownie tonie w butach. Gościmy czasem wielu znajomych na imprezach domowych, którzy w większości zaraz po wejściu do mieszkania zdejmują swoje obuwie. Wielu z nas jest też po prostu miłośnikami butów i namiętnie kupują je bez opamiętania, nie myśląc gdzie później te modne łupy będą składować. Ważne, że mają wybór na każdą okazję i do każdego ubioru.

Ujarzmij bałagan stojakiem na obuwie

szeroki stojak na butyJeśli chodzi o znajomych przybywających do naszych czterech skromnych progów, swoje buty zostawiają w przedsionku z powodów higienicznych, szacunku dla gospodarza, czy dla własnej wygody. Ilość gości i obuwia przybywa, a problem zagraconego przedpokoju robi się uciążliwy, wygląda to nieestetycznie i chaotycznie sprawiając wrażenie bałaganu. W zależności od układu mieszkania czasem przez przedpokój trzeba przejść, aby dostać się do kuchni, łazienki czy innego pokoju. Nawet jeśli ogrom butów nie przeszkadza to sprawia wrażenie nieporządku. Jeśli chodzi zaś o własne zamiłowanie do butów i ich nagminne kupowanie, też musimy gdzieś te obuwie przechowywać. Czasem upychamy je po szafach albo po prostu walają się chaotycznie w przedpokoju, gdzie może i są gotowe do szybkiego ich założenia i wyjścia, ale tworzą przez to nieład i nieporządek. Owszem, możemy starać się układać je w równych szeregach albo zapychać nimi miejsce w szafach. Jeśli jednak chcemy ułatwić sobie życie i wprowadzić w tę przestrzeń domową więcej porządku i ładu to na ratunek może nam przyjść szeroki stojak na buty, który odciąży nas w tym wiecznym problemie. Jest to jeden z praktyczniejszych sposobów na poradzenie sobie z większą ilością obuwia, a przy tym coraz bardziej powszechny i modny. W ten sposób możemy zyskać sporo wolnej przestrzeni jednocześnie utrzymując porządek.

Już od dawna ludzie mieli różne szafki i regaliki na buty w przedsionkach. Tendencja ta jednak później odwróciła się ze względów estetycznych. Zmieniała się moda na wystroje mieszkań i ludzie nie chcieli kupować ciężkich, niepasujących do reszty wystroju szafek na buty. Na szczęście z pomocą przyszli projektanci mebli, którzy zawsze starają się nadążać za trendami i projektują teraz różne modele nowocześnie wyglądających stojaków na buty, które świetnie wpasują nam się do reszty wystroju. Może warto więc zadbać o porządek w pomieszczeniu, które wita na wstępie naszych gości.