Skuteczne monitorowanie magazynów

Jeśli prowadzą Państwo jakąś działalność gospodarczą to z pewnością niejednokrotnie zadajecie sobie pytanie czy towary w waszych magazynach są dobrze zabezpieczone przed kradzieżami. Ten problem nurtuje dużą ilość przedsiębiorców ale na nasze szczęście istnieją skuteczne sposoby na radzenie sobie z włamywaczami oraz złodziejami czyhającymi na nasze produkty. Jedną z takich metod jest zakładanie systemów monitorujących.

Kamery i czujniki w magazynach

monitoring magazynuBezpieczeństwo towarów w magazynach to temat spędzający sen z powiek wielu przedsiębiorcom oraz magazynierom, którzy za dany towar odpowiadają. Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym sposobem obrony przed złodziejami są systemy monitoringu. Kamery są wszechobecne i przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem naszym oraz naszych towarów. Monitoring magazynu to temat, który bardzo często jest poruszany w przypadku firm, które chcą mieć pełną kontrolę nad tym co się dzieje w firmie. Nowoczesne systemy monitoringu są najczęściej wyposażone w karty pamięci, na których zapisywane są nagrania. Takie nagrania nadpisują starsze pliki dzięki czemu możemy mieć wgląd do nagrań nawet z przed paru dni wstecz. Droższym rozwiązaniem jest połączenie kamer z rejestratorem. Jest to małe urządzenie, którego zadaniem jest zapisywanie strumienia obrazu jaki otrzymuje z kamer. Rejestrator wyposażony jest w dyski twarde o dużej pojemności dzięki czemu możemy zapisywać tam większą ilość materiału oraz może on być lepszej jakości. Oprócz kamer możemy w naszym magazynie zamontować czujniki ruchu. Są to małe urządzenia montowane w okolicach sufitu, które inicjują jakąś czynność po tym jak zarejestrują ruch w jakimś obszarze. Potrafią one skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza czy złodzieja ale istnieje możliwość połączenia je w taki sposób by uruchamiały kamery.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa w naszym magazynie mogą być kamery ip z wbudowanymi czujnikami ruchu. Tego typu kamerę możemy skonfigurować według własnych potrzeb i możemy to zrobić tak by kamera rozpoczęła rejestrowanie jeśli czujnik wykryje ruch. Dodatkowo większość kamer ma wbudowane oprogramowanie wysyłające maile ze zdjęciami czy też nagraniami lub wiadomości SMS do ich właściciela po tym jak dostrzegą ruch.