Skuteczna i bezpieczna nauka wspinania

Nie należę do osób szczególnie odważnych. Całe życie myślę o konsekwencjach różnego rodzaju czynności i nie lubię podejmować zbędnego ryzyka. Do wszystkiego, co robię, staram się podchodzić w sposób odpowiedzialny i odpowiednio się przygotowywać. Dlatego właśnie, gdy znajomi zaczęli mnie namawiać na rozpoczęcie swojej przygody ze wspinaczką, zdecydowałam nauczyć się nowej umiejętności w bezpiecznych warunkach, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Wspinaczka dla dorosłych i dla dzieci

letni kurs wspinaczki skalnejMuszę przyznać, że długo zastanawiałam się nad wyborem odpowiedniego obozu, na którym dowiem się, jak najlepiej się wspinać. Oczywiście, próbowałam wspinać się wcześniej, jednak zawsze budziło to mój niepokój. Doszłam do wniosku, że nauka pod okiem znajomych, to nie jest dokładnie to, czego potrzebuję. Dlatego właśnie zdecydowałam się na letni kurs wspinaczki skalnej. Bardzo odpowiadał mi fakt, że kurs jest przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki temu miałam pewność, że standardy związane z bezpieczeństwem będą naprawdę wysokie, a na tym tak naprawdę mi zależało. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z efektów kursu, jak i z samego jego przebiegu. Przede wszystkim od początku czułam się komfortowo i bezpiecznie. Dostępne były trzy grupy, na które wpisywali się kursanci. Ja zdecydowałam, że jestem amatorem, jednak również grupa średnia, jak i zaawansowana wspinała się w bardzo bezpiecznych warunkach. Na samym początku zostaliśmy przeszkoleni zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak i ewentualnej pierwszej pomocy. Następnie ruszyliśmy do dzieła. Na każdym kroku ktoś nad nami czuwał, jednak nie było to w żaden sposób nachalne, bardziej dawało kursantom poczucie bezpieczeństwa. Całość była naprawdę bardzo atrakcyjna i komfortowa, wróciłam radosna i odprężona, bogatsza o nowe umiejętności.

Decydując się na naukę wspinaczki nie do końca chciałam uczyć się pod okiem znajomych. Zwyczajnie nie byłam przekonana, że wyjście w góry bez gruntownego przeszkolenia jest dobrym pomysłem. Dlatego właśnie jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć doskonały kurs. Tam dowiedziałam się wszystkiego i miałam okazję sprawdzić to w praktyce pod okiem ekspertów, którzy służyli radą i pomocą, gdy było to potrzebne. Wszystkim nowicjuszom polecam takie rozwiązanie.