Rodzaje opon do wózka widłowego

Wózek widłowy posiada wiele różnych elementów, które są odpowiedzialne za jego dobre funkcjonowanie. Oprócz wideł i napędu, które są niezbędne do jego działania, niezwykle istotnym elementem wyposażenia wózka są dobrej jakości opony. W zależności od tego, jakie zadania wykonuje wózek widłowy, możliwe jest korzystanie z różnego rodzaju opony, które poprawiają jego trakcję i stabilność.

Jakie opony zakłada się do wózków widłowych?

opony do wózków widłowychDo najbardziej popularnych rodzajów opon stosowanych w wózkach widłowych należą na przykład opony pneumatyczne. Są one wykorzystywane po to, aby w maksymalny sposób poprawić trakcję danego wózka widłowego. Jest to także element, który zaważa na tym, czy wózek widłowy prowadzi się komfortowo i generuje niskie opory toczenia. Kolejnym popularne opony do wózków widłowych to opony superelastyczne. Tego typu system opon jest stosowany na przykład w wózkach widłowych, które są przeznaczone do pracy na magazynach. Opony tego typu zapewniają bardzo dużą stabilność wózka, która jest niezbędna na przykład podczas pracy na magazynach wysokiego składowania. Dzięki temu, że w wózkach widłowych są stosowane także opony amortyzujące, może on przewozić wiele ładunków na krótkich odcinkach. Wiele opon do wózków widłowych posiada dodatkowo wzmocnione ścianki boczne, które pomagają w tym, żeby wózek widłowy pracował, przewożąc duże ciężary.

Opony do wózków widłowych są oferowane przez sklepy, które sprzedają wszelkiego rodzaju opony dla przemysłu. Dzięki temu, że firmy wykorzystujące pracę wózków widłowych, zakupują opony u renomowanych dostawców, możliwa jest bardzo wydajna praca wózka. Dzięki temu, że opony są odporne na zużycie, rzadko dochodzi do awarii, a tym bardziej awarii spowodowanych zużyciem lub pęknięciem danej opony.