Rodzaje maszyn vendingowych

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na prowadzenie sprzedaży napojów, słodyczy, czy lodów, było wynajęcie powierzchni sklepowej. Obecnie wystarczy postawić specjalny automat samoobsługowy, w którym klient sam wybiera i płaci za wybrany produkt. Takie rozwiązanie nie wymaga zatrudnienia osoby sprzedającej, bo automat wszystko robi sam, łącznie z przygotowaniem napoju.

Co kupimy w maszynie vendingowej?

maszyny vendingoweAutomatyzacja stała się nieunikniona w handlu. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty prowadzenie biznesu, bo płacimy jedynie za miejsce postojowe, energię elektryczną, która maszyna pobiera i koszt zapasów dostarczanych do wnętrza maszyny. Możemy kupić maszyny vendingowe nowe, albo używane. Na polskim rynku jest tylko kilka firm sprzedających takie urządzenie i są one wysokiej klasy. Posiadają nowoczesne wyświetlacze ledowe, działające na dotyk. Posiadają podświetlenie, więc nawet w ciemnym miejscu będziemy mogli skorzystać z maszyny. Dostępne są urządzenie oferujące ciepłe napoje, pakowane przekąski, napoje w puszkach i butelkach, albo nawet lody. Możemy je spotkać na stacjach kolejowych, w dużych zakładach pracy, w szkołach, a także w instytucjach państwowych. Nie zabierają one dużo miejsca, są ciche i bardzo estetycznie wyglądają. Maszyny z przekąskami i napojami pakowanymi, posiadają przeszkloną ze szkła hartowanego witrynę, przez którą dokładnie widzimy co możemy kupić. Po wybraniu poszczególnego produktu i zapłaceniu, maszyny wyciąga artykuł i wrzuca go do podajnika znajdującego się na dole maszyny. Obsługa jej jest bardzo łatwa i każdy sobie z nią poradzi. Dzięki takim maszynom, można prowadzić własny biznes opierający się na stawianiu w najbardziej zaludnionych miejscach urządzenia vendingowe, które będą generowały całkiem spore zyski. W wielu zakładach pracy znajdziemy kawomat, albo maszynę z przekąskami, z których korzystają wszyscy pracownicy. Płacimy w niej najczęściej tylko monetami.

W maszynach, tak naprawdę może się znaleźć wszystko. Ostatnio modne są zdrowe produkty, takie jak zbożowe batony, soki świeżo wyciskane, czy pakowane kanapki. Muszą one stać w budynku z dostępem do energii elektrycznej, gdyż aby maszyna działała, musi pobierać stale prąd. Cena za taką maszynę waha się w przedziale od siedmiu do nawet dwudziestu tysięcy złotych. Kupując używaną zapłacimy o połowę mniej.