Rodzaje dozowników do płynu dezynfekcyjnego

W każdym pomieszczeniu użyteczności publicznej, jak sklepy, biura czy gabinety medyczne napotykamy na dozowniki do płynów dezynfekcyjnych. Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z nich po dotykaniu klamek czy innych przedmiotów. Jednak czy wszystkie dozowniki są dla klientów wygodne?

Jakie dozowniki do płynów dezynfekcyjnych wybrać?

dozownik do płynu dezynfekcyjnegoZaopatrzenie swojego lokalu, sklepu lub firmy w odpowiednie dozowniki zapewni klientom wygodę użytkowania oraz ich do tego zachęci. Aktualnie na rynku pojawiło się wiele rodzajów dozowników, które różnią się sposobem napełniania i dozowania płynu. Wyróżniamy dozowniki automatyczne, z przyciskiem oraz łokciowe. Automatyczne uruchamiają się bezdotykowo, jedynie poprzez umieszczenie dłoni w zasięgu działania czujnika, który uwalnia płyn. Natomiast dozowniki z przyciskiem i łokciowe wymagają uruchomienia dozowania za pomocą wciśnięcia przycisku lub dźwigni. W tego typu pojemnikach ilość płynu nie jest kontrolowana, potrzebne jest więc, aby były wyposażone w tacki na nadmiar spływającej cieczy. Dozownik do płynu dezynfekcyjnego może być zamontowany na ścianie lub stojaku. Jedne i drugie charakteryzuje lekka konstrukcja z materiałów odpornych na działanie roztworu alkoholowego. Płyn może być dozowany na dłoń w postaci cieczy lub mgiełki. Te drugie modele znacznie oszczędzają zużycie płynu. Można również wybrać pomiędzy dozownikiem na jednorazowe wkłady lub takim, który można napełniać z kanistra.

W zależności od częstości użytkowania do pomieszczenia nada się inny dozownik. W gabinetach medycznych najlepiej sprawdzają się łokciowe, a w centrach handlowych dozujące mgiełkę. Należy dostosować dozowniki do płynu dezynfekującego do indywidualnych potrzeb i możliwości, a pozwala na to ilość dostępnych modeli.