Rentgen na Mazowszu

Większość z nas coś sobie kiedyś załamała – głównie rękę lub nogę, ale zdarzają się również inne złamania kości. W każdym razie dobrze wiemy, że trzeba wtedy iść na prześwietlenie, żeby sprawdzić czy złamanie jest poważne, albo czy w ogóle do niego doszło – ponieważ czasami może się okazać, że to tylko jakieś bolesne obicie albo na przykład nadwyrężenie.

RTG w województwie mazowieckim

pracownia rtg mazowieckieOstatnio zapisałam się na zajęcia z tańca – jestem młodą kobietą mieszkającą w stolicy, więc tryb mojego życia jest dość szybki, ale miejsce na dodatkowe hobby zawsze się znajdzie. Treningi były intensywnie i szło mi świetnie, dopóki moja niezdarność nie dała o sobie znać. Upadłam tak niefortunnie, że nie mogłam się podnieść, bo to za bardzo bolało. Koleżanka z grupy od razu powiedziała mi, że to może być złamanie i trzeba to sprawdzić. Pracownia RTG mazowieckie było więc miejscem, w którym musiałam się pojawić. Szybko dowiedziałam się, jaka pracownia będzie najlepsza i ma najlepszych lekarzy, po czym umówiłam się na jak najszybszy termin. Trochę się bałam, bo nie miałam nic złamanego odkąt miałam jedenaście lat, ale bardzo miły lekarz pomógł mi odrobinę się uspokoić, dlatego też całe badanie rentgenowskie wcale nie wypadło tak źle jak mi się wydawało, poza faktem, że noga rzeczywiście okazała się być złamana i trzeba będzie włożyć ją w gips. No cóż, dobrze, że chociaż trafiłam do dobrego doktora.

Jeśli stanie się coś, po czym będziemy podejrzewać złamanie jakiejkolwiek z kości – nie bagatelizujmy tego, ponieważ jeżeli będziemy zwlekać z pójściem na prześwietlenie, to może się niezbyt dobrze skończyć. A przecież na pewno uda nam się znaleźć dobrego lekarza, który uspokoi nas i przeprowadzi całe badanie w komfortowej i przyjaznej atmosferze.