Rejs wypoczynkowy po Grecji

Grecja kojarzy nam się z biało – niebieskim barwami. Nic dziwnego, ponieważ flaga grecka prezentuje właśnie te barwy. Jest to bardzo malowniczy i piękny kraj. Leży na Półwyspie Bałkańskim. Ze względu na bezpośredni dostęp do czterech mórz jest bardzo atrakcyjna turystycznie i chętnie odwiedzana, także przez polskich turystów.

Wypoczynek połączony z rejsem po greckich wyspach

wypoczynkowe rejsy po GrecjiGrecja posiada bardzo bogatą kulturę oraz historię. W ostatnich czasach bardzo popularne stały się wypoczynkowe rejsy po Grecji. Podczas takiego rejsu istnieje możliwość podróży po wyspach, które należą do Grecji. Morze Śródziemne oraz Atlantyk kuszą turystów. Nic dziwnego, ponieważ rejs po Grecji jest atrakcyjną formą wypoczynku. Decydując się na tego typu wycieczkę są do wyboru różne możliwości. Jedną z nich jest żegluga jachtem flagowym. Jest to bardziej kameralna oraz prywatna forma podróży, ponieważ jacht jest przeznaczony dla kilkunastoosobowej grupy. My jednak – razem z grupą znajomych – zdecydowaliśmy się na rejs wycieczkowcem, który zatrzymywał się w ciekawych miejscach. Dzięki temu poznaliśmy kulturę grecką od podszewki oraz mieliśmy okazję zaznać lokalnej, śródziemnomorskiej kuchni. Są miejsca a Grecji, gdzie można dotrzeć tylko jachtem lub statkiem. Razem ze znajomymi jesteśmy żądni przygód, dlatego w kolejnym roku planujemy udać się samodzielnie w taki rejs. Chcemy wynająć jacht oraz załogę. Chcemy spróbować różnych opcji podróżowania i zwiedzania. Bardzo nam się podoba Grecja oraz zwiedzanie w takiej formie. Uważam, że podczas żeglugi można zwiedzić więcej, niż podczas podróży lądem. Można także dotrzeć do miejsc ogólnie niedostępnych, a zatrudniając lokalnego przewodnika, można poznać miejsca znane tylko lokalnej społeczności. Bowiem są rzeczy o których nie piszą w książkach, jest pewna wiedza i ciekawostki w której są posiadaniu tylko Grecy. Wypoczynkowy rejs po Grecji może co prawda opierać się tylko i wyłącznie na spędzeniu czasu na pokładzie statku, gdzie zapewnione są wszelkie atrakcje.

Jednak jest także możliwość połączenia odpoczynku ze zwiedzaniem dla tych, którzy są chętni. Po każdym cumowaniu przy lądzie, warto zejść i zobaczyć co dana miejscowość ma nam do zaproponowania. Grecja jest pełna uroku i warto z niej skorzystać – nie tylko podczas leżakowania na słońcu.