Ręczna piła tarczowa

Praca stolarza nie jest prosta. Zajmuję się obróbką drewna już bardzo długo. Swoją miłość do tego naturalnego materiału odkryłem już jako dziecko, kiedy pomagałem tacie przy produkcji mebli. Wykonywał bardzo piękne, zdobione stoły i krzesła, które były nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo zjawiskowe. Otwierając swój warsztat chciałem wykonywać drewniane meble ogrodowe oraz piękne altanki.

Odpowiednie narzędzia do drewna

hkc 55Specyfika mojej pracy jest bardzo złożona. Oczywiście wiele rzeczy wykonuję na terenie warsztatu. Tutaj mam swoje biuro, w którym spotykam się z klientami i opracowuję koncepcję oraz projekty. Warsztat znajduje się zaraz za ścianą, więc bardzo często idę pomagać moim pracownikom w przygotowaniu wszystkich detali oraz obróbce drewna. Bardzo długo problemem i ograniczeniem były wyjazdy na montaż. Często zdarzały się sytuacje, że na miejscu nie było dostępu do źródła prądu, a w związku z tym nie mogłem pracować. Zacząłem rozważać, w jaki sposób uniezależnić się od stałego źródła prądu. Zakup agregatora prądotwórczego i jego utrzymanie okazało się bardzo niepraktyczne. W samochodzie zawsze brakowało miejsca na tak duże urządzenie. Przeglądając nowości techniczne z zakresu maszyn do obróbki drewna wpadłem na pomysł, żeby zainwestować pieniądze w urządzenia zasilane akumulatorem. Przecież i tak musiałem brać sprzęt ze sobą do pracy, wymieniłem tylko urządzenia zasilane kablem na takie z bateriami. Doskonale sprawdziły się rozwiązania oferowane przez firmę Festool. Piła ręczna hkc 55 jest bardzo lekka. Jej użycie jest bardzo proste i bezpieczne. Jest ona uniwersalna i świetnie sprawdza się, kiedy muszę dociąż różne elementy podczas montażu. Dodatkowym atutem tego typu sprzętu jest to, że akumulatory są bardzo wydajne. Jedno naładowanie wystarcza nawet na kilka godzin ciągłej pracy, dlatego w trasę mogę brać tylko jedną zapasową baterię. Ręczna pilarka tarczowa tego kalibru mogę polecić każdemu przedsiębiorcy, który poszukuje praktycznych urządzeń do obróbki drewna.

Oczywiście nie jestem w stanie przewidzieć każdej sytuacji, ale staram się, aby wszystkie detale zostały przygotowane w taki sposób, który zapewni ich szybki montaż. W znacznej większości to się udaje i podczas montażu altanki nie muszę wykonywać skomplikowanych cięć. Pilarka tarczowa sprawdziła się również w sytuacji awaryjnej, kiedy musiałem wykonać bardziej specjalistyczne i konkretne cięcie.