Przewód vga do monitorów komputerowych

Wymiana jednego elementu w komputerze często powodowała konieczność wymiany, lub podrasowania, innej, a nowy monitor wcale od tej reguły nie odstawał. Po zużyciu starego monitora, wymieniłem go na nieco nowszy, aczkolwiek nie był egzemplarz z najwyższej półki. Okazało się jednak, że kabel wejściowy od monitora nie pasuje do karty graficznej, która była przeznaczona do obsługi o wiele nowszego sprzętu, i nie posiadała odpowiednich slotów na przewody.

Wysokiej jakości przewody vga

Jprzewody vga w Krakowieednym z rozwiązań, jakie przez chwilę przeszło mi przez myśl było użycie przejściówki, aczkolwiek miały one tendencję do znacznego pogarszania obrazu, gdyż zmieniały i zniekształcały sygnał, wysyłany do monitora z karty graficznej, więc nie było to najlepsze rozwiązanie. Od kolegów, z którymi grywałem w sieci dowiedziałem się jednak, iż istnieje możliwość dokupienia do monitora kabla przejściowego, pasującego również do nowszej karty graficznej. W przeciwieństwie do przejściówek, kable były lepiej przystosowane do używania ich z nowymi kartami i nie zniekształcały sygnału, ani też nie powodowały spadków jakości obrazu. Był to sposób przetestowany przez wielu kolegów którzy podobne problemy miewali podczas wymiany sprzętu, i działał on bardzo dobrze. Wiele sklepów komputerowych sprzedawało przewody vga w Krakowie, na moim osiedlu były przynajmniej dwa takowe, więc mogłem bez problemu przejrzeć ofertę i porównać ceny, choć standardowe kable kosztowały naprawdę niewiele. Najzwyklejsze kable prawdopodobnie byłyby idealne do zwykłego grania na sieci, aczkolwiek tym razem wolałem zaopatrzyć się w nieco lepszy sprzęt, kupując okablowanie o wysokiej jakości, mające świetną szybkość sygnału, z zamontowanym konwerterem sygnału, który pozwalał na jeszcze szybsze działanie sprzętu, nawet różniącego się od siebie technologicznie.

Koledzy podsunęli mi bardzo dobry pomysł, bo po podłączeniu monitora na owym kablu, nie zauważyłem ani razu żadnych zakłóceń czy spowolnienia obrazu, nawet podczas intensywnej i szybkiej gry, która nierzadko bardzo obciążała kartę graficzną. Kabel był wydatkiem niemal niezauważalnym, bo w porównaniu z większością części komputerowych nie kosztował prawie nic, a dzięki niemu udało mi się uniknąć kłopotliwej wymiany nowego monitora na inny model.