Przechowywanie rzeczy w boksach

Wiele osób boryka się z problemem przechowywania rzeczy nie tylko ze względu na małą powierzchnię własnego M ale także podczas przeprowadzki, remontu, odziedziczenia spadku. Czasami piwnica, mały garaż w podwórku już nie wystarcza a nie wszyscy sąsiedzi patrzą na przechowywanie rzeczy na klatkach schodowych czy innych powierzchniach wspólnych.

Czy rzeczy w boksach magazynowych są bezpieczne?

boksy magazynowe gdańskW ostatnim czasie bardzo popularne stały się boksy magazynowe gdańsk dla przykładu ma wiele do zaoferowania w tym temacie. Można wynająć powierzchnię już od 1 m 2. W boksach można przechowywać wszystko co tylko może się w nich zmieścić poza małymi wyjątkami. Zakazane jest przechowywanie żywych zwierząt a także środków, które mogą okazać się toksyczne czy żrące narażające na niebezpieczeństwo życie i zdrowie. Nie można również składować rzeczy, których posiadanie jest zakazane zgodnie z prawem polskim. Nie można przechowywać również żywności ani magazynować przedmiotów, które pochodzą z paserstwa. Minimalny czas wynajmu to 1 miesiąc, później umowa najmu przedłuża się automatycznie na kolejny miesiąc i jeszcze kolejny jeśli nie zostanie wypowiedziana przez którąś ze stron. Dla przykładu w Gdańsku takie boksy znajdują się na prywatnym, ogrodzonym terenie objętym dla bezpieczeństwa monitoringiem. Ponadto do samych boksów nie ma nikt dostępu poza samym wynajmującym. To wynajmujący zakłada własną kłódkę aby nie budzić wątpliwości co do bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy.

Jest jeden fakt, który można uważać za minus a bynajmniej należy uwzględnić go przy podpisywaniu umowy najmu. Aby dostać się do swoich rzeczy należy umówić na termin, w którym chcemy to zrobić. Takie pomieszczenia znajdują się za zamkniętą bramą i często są też strzeżone przez psy. Z drugiej strony jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości czy aby na pewno jego rzeczy są dobrze strzeżone to zdecydowanie tak.