Profesjonalna chemia do samochodu

Producenckie lakiery samochodowe są jednymi z najbardziej imponujących wykończeń dowolnego pojazdu, i najczęściej stosowane są w wysokiej klasy samochodach sportowych i pokazowych. Nie są one jednak szczególnie wytrzymałe, gdyż skład lakieru zapewnia przede wszystkim najbardziej pokazowy wygląd po nałożeniu, dlatego też wymagają one ciągłej konserwacji i zabezpieczenia, by zachować idealny wygląd.

Preparaty samochodowe do lakierów producenckich

producent chemii samochodowejWiększość ogólnodostępnych preparatów do konserwacji lakierów samochodowych działa zdecydowanie zbyt agresywnie jak na wytrzymałość tak delikatnych powierzchni, dlatego też do czyszczenia i zabezpieczania producenckiego lakieru rekomendowane są wyłącznie najlepsze preparaty, niejednokrotnie specjalnie stworzone do jednego rodzaju lakieru. Niemal każdy producent chemii samochodowej wysokiej klasy ma w swojej ofercie środki do konserwacji limitowanych serii lakierów samochodowych, przeznaczonych właśnie do konserwacji takich powierzchni. Owe środki nie tylko doskonale usuwają wszelkie zabrudzenia, ale również osłaniają lakier w znacznie większym stopniu niż jakiekolwiek ogólnodostępne preparaty i substancje. Co więcej, zapobiegają one matowieniu lakieru oraz gromadzeniu się na jego powierzchni wody, będącej najczęstszą przyczyną niszczenia powierzchni i powstawania ubytków czy korozji. W ofertach tych samych producentów można również znaleźć środki chemiczne do pielęgnacji wnętrza pojazdu. Samochody wysokiej klasy są bowiem często wyposażane w skórzane tapicerki, czy chromowane elementy pulpitu, czy nawet zewnętrzne części karoserii, wymagające zastosowania najlepszych środków czyszczących. Każdy preparat do czyszczenia i konserwacji wybranego elementu wyposażenia jest dostosowany do wytrzymałości i charakterystyki powierzchni którą ma zabezpieczać, więc może być używany wyłącznie z takimi elementami.

Kierowcy preferują jednak wyspecjalizowane chemikalia ponad uniwersalne, głównie ze względu na ich skuteczność i wydajność. Profesjonalne, specjalistyczne środki czyszczące często dostępne są w salonach samochodowych producentów, współpracujących z firmami produkującymi takowe środki do wykorzystania właśnie w samochodach wysokiej klasy, często dostępnych w owych salonach.