Poszukujemy szafy S1 na broń

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami od 2014 roku konieczne jest przechowywanie broni palnej w sejfie o klasie co najmniej S1. Rozporządzenie wprowadziło wymóg ten dla osób, które posiadają już broń do wymieniania bezklasowych metalowych szaf na sejfy, które spełniają normę klasy S1. Z tego powodu wszyscy posiadacze broni palnej powinni posiadać szafę, która będzie miała powyższą klasą. Jakie kryteria będą najbardziej istotne przy wyborze?

Korzystamy z szafy S1 na broń

sprawdzone szafy s1 na brońCoraz większa liczba osób stara się o uzyskanie pozwolenia na broń. Tyczy się to zarówno broni sportowej, jak i kolekcjonerskiej. Zauważalny jest zarówno duży wzrost wydawanych pozwoleń na broń. Wpływa na to kilka aspektów, między innymi bogacenie się społeczeństwa oraz coraz większą liczbę osób stać zarówno na broń, jak i na amunicję. Uzyskanie zezwolenia na broń także jest znacznym wydatkiem. Dodatkowo sport stał się modny i jest zwyczajnie prestiżowy, przez co większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z niego. Niezbędne jest zakupienie specjalnej szafy na broń. Jej dobór może być bardzo istotny, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych detali. Najlepszym wyborem będą sprawdzone szafy s1 na broń. W przypadku posiadania przez myśliwych broni z optyką, doskonałym wyborem będzie szafa S1, która pozwoli pomieścić optykę 350 mm. Jest to szczególnie istotne, ponieważ na rynku znajdziemy także płytsze modele, które chociaż są bardziej atrakcyjne pod względem cenowym, to jednocześnie nie spełnią swojej funkcji. Modele w klasie S1 mają grubość drzwi wynoszącą od sześciu do siedmiu centymetrów, przez co głębokość wewnętrzna może być znacznie ograniczona. Warto więc w czasie zakupu również uwzględnić ten parametr, ponieważ może być on szczególnie istotny dla nas i dla możliwości przechowywania optymalnej ilości sztuk broni.

Istotną kwestią na etapie wyboru optymalnej szafy będzie ilość jednostek broni, które posiada albo będzie posiadać właściciel. Patrząc w sposób praktyczny, liczba uchwytów niekoniecznie będzie świadczyła o tym, że właściciel broni będzie w stanie zdeponować konkretną ilość sztuk. Ważna jest także luneta, która może zabierać sporo miejsca na plecach szafy. Warto więc przed zakupem ustalić ze sprzedawcą ustalić swoje potrzeby i dobrać optymalny model.