Popularność food trucków

W ostatnim czasie w Polsce ogromnym zainteresowaniem cieszą się food trucki – przenośne bary na kółkach, które znajdują się w specjalnie przystosowanych do tego pojazdach lub przyczepach. Pojazdy tego typu są więc specjalistycznie przekształcone: posiadają kuchnię, wydzielony magazyn (przechowywane są w nim produkty) oraz miejsce na umieszczenie kasy fiskalnej. Te czterokołowe restauracje często oferują nam możliwość skosztowania niszowych kuchni (kuchnia gruzińska czy tajska) w szybki i wygodny sposób. Ich nietypowa prezencja oraz widmo poznania całkowicie nowych smaków sprawia, że z oferty tych zmotoryzowanych fast-foodów korzystają dziś tłumy. 

Fenomen food trucków 

food truck sprzedamO tym, że ten rodzaj lokali gastronomicznych cieszy się ogromną popularnością świadczy m.in. fakt, że w wielu miastach cyklicznie organizowane są festiwale food trucków. Uczestnicy tego typu wydarzeń mają wówczas możliwość skosztowania kuchni z całego świata (często są to zorganizowane imprezy tematyczne, związane np. z promocją danego państwa) w jednym miejscu. Mnogość czterokołowych barów daje również możliwość skorzystanie z najbardziej atrakcyjnej dla nas oferty (konkurencyjne ceny czy promocje). Warto więc zauważyć, że świadczenie tego typu usług może być zajęciem bardzo dochodowym i dobrym pomysłem na biznes. Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwością założenia takiej działalności w pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za odpowiednio przystosowanym do tego celu pojazdem. W internecie, na najbardziej znanych portalach aukcyjnych znajdziemy sporo ogłoszeń typu: food truck sprzedam. Nie wszystkie z nich finalnie okazują się jednak godne uwagi. Na co zwracać więc uwagę podczas przeglądania tego typu ofert. Przede wszystkim skupiajmy się na szczegółowej analizie samej treści. Ogłoszenia posiadające rozbudowane opisy pełne szczegółów dotyczących specyfiki pojazdu, jego stopnia przystosowania oraz stanu faktycznego będą dla nas bardzo istotne. Zwracajmy również dużą uwagę na zdjęcia pojazdów. Najlepiej by było ich jak najwięcej i by nie ukazywały jedynie zewnętrznego wyglądu czterokołowca, ale również jego wnętrze (bardzo ważny jest stan kuchni oraz posiadanie bieżącej wody). Musimy się także liczyć z tym, że każdą ciekawą ofertę będziemy musieli także zweryfikować w rzeczywistości. Najlepiej w obecności mechanika i po zaznajomieniu się z wymogami stawianymi przez sanepid. 

Mobilne fast-foody cieszą się dziś sporą popularnością, która kusi wielu młodych przedsiębiorców do zainwestowania w tego typu biznes. Szukając korzystnych ofert nabycia wyżej przytoczonych pojazdów, pamiętajmy jednak o tym by zachować zdrowy rozsądek i podejść do tematu profesjonalnie. Swoją przygodę zacznijmy więc od nabywania wiedzy o danej usłudze, którą dopiero z czasem zastosujemy w rzeczywistości.