prezenty

Pomysł na prezent dla miłośnika aktywnego wypoczynku

Szukając ciekawego pomysłu na prezent szukajmy inspiracji w zainteresowaniach jubilata. Jeżeli mamy do czynienia z miłośnikiem aktywnego wypoczynku może warto sprezentować mu coś co może się przydać w trakcie wypadu w teren. Oto kilka pomysłów na prezent dla wielbicieli wypoczynku na świeżym powietrzu.

Prezenty dla miłośników wycieczek górskich – odzież trekkingowa

W przypadku miłośników górskich wycieczek, bardzo ciekawym pomysłem na prezent może się okazać specjalistyczna odzież trekkingowa. Na podstawie portalu portaltatrzanski.com można by tu wskazać takie elementy jak:

  • spodnie trekkingowe
  • kurtki trekkingowe
  • skarpety trekkingowe
  • szorty trekkingowe
  • buty trekkingowe

odzież trekkingowaW zależności od tego jak drogi ma być to prezent na takie rozwiązanie można się zdecydować. Oczywiście najtańszym i najłatwiejszym prezent są skarpetki w przypadku całej reszty wymienionej powyżej garderoby należy przy ich wyborze kierować się kilkoma prostymi zasadni. Po pierwsze i najważniejsze musimy znać odpowiedni rozmiar. Źle dobrany rozmiar spodni czy kurti popsuje całą radość z prezentu, dlatego jeśli go nie znamy nie ma sensu nawet myśleć nad takim upominkiem. Kolejną rzeczą na jaka należy zwracać uwagę jest marka, odzież trekkingowa ma gwarantować wygodne ale także bezpieczne chodzenie po górach, dlatego ważne jest to by była ona odpowiednio solidna. Warto  zatem decydować się na sprawdzone i łatwo dostępne marki jak np buty meindl, czy kurtka 4f . Ostatnia rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiego prezentu jest kolorystyka, w przypadku odzieży trekkingowej nie mówimy o stylu, jednak dostępna ona jest w rożnych kolorach, dlatego warto wybrać taką kolorystykę która przypadnie do gustu jubilatowi.

Prezenty dla miłośników jeździectwa – akcesoria jeździeckie

akcesoria jeździeckieW przypadku kiedy mamy do czynienia z miłośnikami jeździectwa i w ich hobby także można doszukiwać się ciekawego pomysłu na prezent. Zaglądając na stronie z akcesoriami jeździeckimi www.stajniasklep.pl widzimy, że możliwości mamy tutaj całkiem sporo, jednak tak jak i powyżej głównie są one związane z garderobą. Można by ty wymienić choćby koszule, bryczesy, kamizelki, kurtki czy paski do spodni. W tym wypadku możliwości, jeśli chodzi o styl jest zdecydowanie więcej niż w przypadku odzieży trekkingowej, niemniej zasady pozostają takie same. Zwracamy uwagę na rozmiar, kolor itd. Nieco więcej uwagi wymagają np. bryczesy damskie, tutaj poza odpowiednim rozmiarem i kolorem musimy uwzględnić wybór odpowiedniego rodzaju. Wyróżnia się bryczesy z lejem na kolana, bryczesy z pełnym lejem jak i inne rodzaje spodni z przeznaczeniem do jazdy konnej, dlatego za nim się zdecydujemy na coś na prezent, dobrze się zorientować co zwykle nosi nasza jubilatka czy jubilat by mieć pewność, że prezent będzie trafiony w stu procentach.

Prezenty dla miłośników biwaków

namioty turystyczneJeżeli mamy do czynienia z miłośnikiem biwaków możliwości, jeśli chodzi o prezent mamy zdecydowanie więcej. Dodatkowo rozwiązania te są zdecydowanie bezpieczniejsze. To co będzie w takim wypadku najlepszym pomysłem na prezent zależy w dużej mierze od tego czego akurat takiej osobie brakuje. Wśród dość ciekawych i praktycznych pomysłów ze strony http://silesiasports.eu można by wskazać takie jak: namiot turystyczny, śpiwór, mata turystyczna, plecak ze stelażem, itd. Prezentem nie musi jednak być tylko sprzęt biwakowy z powodzeniem można poszukać tutaj jakiegoś ciekawego rozwiązania w elektronice, jak choćby kamera czy też aparat fotograficzny. Jest to jednak już dość kosztowny pomysł na prezent, dlatego warto pomyśleć także o czymś mniejszym. W przypadku miłośników przyrody według portalu www.waszaturystyka.pl bardzo ciekawym pomysłem może okazać się jakiś interesujący przewodnik po mało znanych szlakach albo lornetka umożliwiające obserwacje dzikich zwierząt.

Nowoczesny prezent dla miłośnika wycieczek – rower elektryczny

rower elektrycznyWedług strony sklepebike.pl ciekawym choć dość niekonwencjonalnym pomysłem na prezent może być rower elektryczny. Zasadniczo dla osób kochających rowerowe wycieczki może się to wydawać zbędne rozwiązanie. Pamiętajmy jednak o możliwości wykorzystywania takiego roweru w normalny sposób a fakt, że rowery elektryczne wyposażone są także w dodatkowy silnik sprawia, że zasięg odbywanych wycieczek można zwiększyć bez obawy o to, iż zabraknie sił na powrót. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie dla dzieci, gdzie kondycyjnie obiegają one od swoich rodziców, wówczas rower elektryczny ułatwia i umila dziecku długie wyprawy. Niestety obecnie na rynku nie ma zbyt wiele rowerów elektrycznych z przeznaczeniem dla dzieci, a co za tym idzie znalezienie odpowiedniego modelu na prezent może się w takim wypadku okazać dość trudne.

Podsumowując

Pomysłów na prezent dla miłośników aktywnego wypoczynku można znaleźć naprawdę bardzo wiele, dlatego by dobrze trafić z takim prezentem warto dyskretnie podpytać co by się mogło takiej osobie przydać lub czego jej też brakuje. Łatwiej nam będzie wówczas znaleźć prezent, który przypadnie jubilatowi do gustu.

1 komentarz “Pomysł na prezent dla miłośnika aktywnego wypoczynku”

Skomentuj