Pompy lakiernicze firmy Kremlin

Wykorzystywane w przemyśle samochodowym urządzenia do lakiernictwa znacznie ułatwiają i przyspieszają proces lakierowania auta. Jednym z takich urządzeń jest pompa lakiernicza firmy Kremlin, czyli maszyna która wypychając pod dużym ciśnieniem lakier samochodowy sprawia, że farba szybko i łatwo wnika do powierzchni podłoża.

Pompy lakiernicze i ich rodzaje

pompy lakiernicze kremlinPompa lakiernicza jest nieodłącznym elementem działania warsztatu samochodowego czy lakierniczego. Posiada ona mechanizm tłoczący farbę, giętki przewód ssawny, zakończony pistoletem, służącym do pokrywania różnych powierzchni lakierem. Zależnie od tego, jaka ilość farby bądź lakieru ma mieścić się w środku pompy lakierniczej, urządzenie przybiera różny rodzaj i formę. Pompy lakiernicze Kremlin różnią się od siebie wielkością, pojemnością i formą przemieszczania. Wyróżnia się pompy na kółkach, statyczne na podnóżkach, jak i podręczne pompy, z ręcznym pistoletem. Możemy dopasować taką pojemność zbiornika farby w pompie, do wielkości powierzchni jaką chcemy pomalować. Zależnie od tego, jak chcemy sterować daną pompą możemy wybrać takie urządzenie, które sterować można za pomocą kółek, bądź takie które przestawia się z miejsca na miejsce. Użycie takiej pompy znacznie ułatwia pracę lakiernika, użyty i rozbryźnięty pod wpływem ciśnienia lakier o wiele łatwiej przywiera do podłoża, także tego który charakteryzuje się dużymi krzywiznami czy łukami. Wykorzystywana jest nie tylko w branży samochodowej, ale także np w stolarstwie. 

Pompy lakiernicze, na przykład firmy Kremlin, różnią się między sobą. doradcy sklepowi służą fachową pomocą. Podpowiedzą jaki sprzęt najlepiej nada się na do użycia na malowanej powierzchni. Model pompy lakierniczej możemy wybrać spośród pomp stacjonarnych lub mobilnych.