Poliwęglan zamiast szkła

Trzeba przyznać, że materiały sztuczne w bardzo dużym stopniu wpływają na obecną branżę budowlaną. Niektóre z materiałów jakie pojawiły się w użytku są bardzo praktyczne i mogą one efektywnie zastępować różne materiały jakie stosowano dotychczas. Doskonałym przykładem takiego materiału jest poliwęglan, który świetnie zastępuje szkło w miejscach gdzie mogłoby dojść do jego stłuczenia. 

Polecane panele z poliwęglanu 

poliwęglan komorowySzkło jest ludzkości znane od bardzo dawna. Trzeba przyznać, że materiał ten świetnie się sprawdza w roli do jakiej został stworzony. Niemniej jednak są i takie miejsca, w których tego materiału zastosować nie możemy ponieważ łatwo dojść może do jego uszkodzenia. Przykładem takich miejsc są chociażby różnorakie zakłady przemysłowe. Szkło w takich miejscach mogłoby łatwo ulegać stłuczeniu. Natomiast poliwęglan może się w takich miejscach sprawdzić znacznie lepiej. Szczególnie często obecnie wykorzystuje się poliwęglan komorowy. Jest to produkt składający się z dwóch warstw, które oddzielone są cienkimi ściankami. W efekcie powstają właśnie komory, w których znajduje się powietrze. Płyty tego typu mogą doskonale chronić również przed ubytkiem ciepła z pomieszczeń. Na ten moment wielu z nas z pewnością spotykało się już z poliwęglanem, który montowany jest chociażby na przystankach. Przy użyciu poliwęglanu tworzy się również często zadaszenia basenowe. 

Od jakiegoś czasu panele poliwęglanowe zakupić można łatwo w marketach. Takie produkty okazują się niezwykle praktyczne a ich montaż zajmuje bardzo mało czasu. Wybierając poliwęglan warto zwracać też uwagę na to, że w sklepach dostępna jest również inna wersja – poliwęglan lity. W niektórych przypadkach okazać się może, że będzie on znacznie bardziej praktyczny od komorowego.