Polecana kabina hiperbaryczna

Życie w pośpiechu, pod ciągłą presją, a do tego niezdrowy sposób odżywiania i zanieczyszczenie powietrza, które powoduje przeróżne schorzenia. Nasze płuca są w stanie się zregenerować, ale musi się to odbywać w odpowiedni sposób.

Do czego służą komory hiperbaryczne?

kabina hiperbarycznaCiągłe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem w konsekwencji może doprowadzić do trwałych uszkodzeń albo nawet nowotworów. Proces oddychania jest kluczowy dla naszego życia, gdyż tlen trafia do każdej komórki i jest niezbędny niemalże we wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie. Osoby z chorobami płuc, są często kierowane na wczasy nad morze czy w góry, aby oddychać czystym powietrzem, które ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Jednakże jego jakość dziś nawet w takich miejscach przez sporą część roku pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie lepsza będzie kabina hiperbaryczna, która jest rodzajem zamkniętej przestrzeni, która służy do terapii tlenowej. Liczne badania naukowe już dawno potwierdziły, że tlenoterapia ma niesamowicie skuteczny wpływ na szybkość gojenia się ran, stany zapalne, choroby płuc, a nawet cukrzycę czy otyłość. W Polsce kabiny hiperbaryczne są dostępne w różnych szpitalach, gabinetach odnowy biologicznej czy nawet centrach rehabilitacyjnych. Może ona być jednoosobowa w formie stojącej lub leżącej albo kilkunastoosobowa w wersji siedzącej. Wewnątrz znajdują się krzesła dla pacjentów, którzy mają podawany czysty tlen przez maski. Taki zabieg trwa od czterdziestu do sześćdziesięciu minut.

W kabinie hiperbarycznej jest wpuszczany tlen pod trzy razy większym ciśnieniem niż nasze atmosferyczne, przez co ma on możliwość przenikania nawet do niedotlenionych części ciała. Już po jednym zabiegu w komorze hiperbarycznej są odczuwalne korzyści zdrowotne.