Po założeniu firmy wynająłem biuro rachunkowe

Założenie swojej własnej firmy pamiętam jakby to było dzisiaj. Chociaż minęło już od tego czasu ponad sześć lat. Pamiętam dokładnie ten stres wynikający z totalnego braku wiedzy na temat prowadzenia swojej firmy. A musiałem tak zrobić, ponieważ dostałem bardzo dobrą pracę opartą na współpracy biznesowej. Musiałem działać jako swoja firma i świadczyć swoje usługi innej firmie. W każdym razie wiedziałem tylko tyle, że muszę iść do urzędu gminy.

Biura rachunkowego szukałem już wcześniej

biura rachunkowe dąbrowa górniczaZanim jeszcze poszedłem do tego urzędu załatwić jakiekolwiek formalności to poszukałem sobie odpowiedniego biura rachunkowego. Chciałem to zrobić jak najszybciej, żeby później móc skorzystać z ich doradztwa w razie jakichkolwiek komplikacji związanych z założeniem firmy. Najlepsze biuro znalazłem bardzo szybko, bo przecież w internecie reklamowały się ich setki. W każdym razie zdecydowałem się na jedno, chociaż wszystkie biura rachunkowe Dąbrowa Górnicza oferowały podobne ceny swoich usług. Umowę o współpracy mogłem podpisać dopiero po wyjściu z urzędu gminy, a właściwie to po ukazaniu się informacji o mojej firmie w spisie działalności gospodarczych. Po załatwieniu formalności związanych z założeniem firmy mogłem skoncentrować się na zarabianiu pieniędzy i wykonywaniu usług dla swojego kontrahenta. Ze swoim biurem współpracuję cały czas, a na początku każdego miesiąca dostarczam im do rozliczenia dokumenty za poprzedni miesiąc prowadzonej działalności. Za każdy miesiąc usług biura rachunkowego płacę około dwustu złotych, ale cena ta zawsze zależy od ilości faktur kosztowych, jakie dostarczę do rozliczenia. Najlepsze jest to, że fakturę przychodową mam tylko jedną. Za to faktur kosztowych mam co miesiąc kilkanaście. I tak już teraz nauczyłem się zminimalizować liczbę branych faktur kosztowych.

Przed wizytą w urzędzie znalazłem biuro, z którym postanowiłem nawiązać współpracę. Potem założyłem własną firmę i podpisałem umowę z biurem rachunkowym. Na tamten czas było to jedyne możliwe rozwiązanie, ponieważ mój poziom wiedzy o prowadzeniu własnej firmy był totalnie zerowy. Dzisiaj już się trochę w tym wszystkim orientuję, ale wolę skupiać się na zarabianiu pieniędzy a nie na rozliczeniach księgowych i podatkowych. W tym cały czas pomaga mi wynajęte na początku biuro.