Piec kaflowy w nowoczesnym wydaniu

Moda wraca. Temu twierdzeniu trudno jest zaprzeczyć. Co ciekawe jednak, moda zatacza koło nie tylko w tych  oczywistych aspektach życia, jak ubrania i styl, ale też w tych mniej oczywistych sferach, jak wystrój domów i mieszkań. Coś, co niedawno kojarzyło się wyłącznie z domami naszych babć, teraz znów wraca do łask.

Piec kaflowy w nowoczesnym wnętrzu

nowoczesne piece kaflowePiece kaflowe znajdowały się w domach prawie każdej z naszych babć. Ja osobiście wspominam je z rozrzewnieniem. Do dziś pamiętam ciepło rozchodzące się od kafli. Zasypiając, można było ogrzać stopy od ciepłej ścianki pieca. Niewątpliwą zaletą tego typu ogrzewania jest czas oddawania ciepła. Po nagrzaniu pieca jeszcze wiele godzin oddaje on ciepło. Tę niezwykłą właściwość zdali się dostrzec wreszcie projektanci, którzy znów zaczęli doceniać poczciwe kaflowce. Przy odpowiedniej konserwacji, niezawodne i długowieczne, stanowią doskonałą alternatywę dla kominków i kaloryferów. Nowoczesne piece kaflowe działaniem nie różnią się od swoich poprzedników. Zmienił się tylko ich wygląd. Dzięki temu, że piece można obłożyć dowolnego rodzaju kaflami, wpasowują się w każde wnętrze. Tym bardziej klasycznym dodają jeszcze więcej ciepła i przytulności, nowoczesnym, surowym wnętrzom loftowym natomiast nadają charakter eklektyczny i przełamują chłód wystroju. Piękna budowa pieca sprawia, że można  stosować to jako element dekoracyjny, a nawet centralny punkt salonu, zastępując nim na przykład telewizor. Oprócz wyglądu spełnia oczywiście również funkcję grzania pomieszczenia w sposób wydajny i urokliwy.

Warto czasem powrócić do rozwiązań stosowanych w dawnych latach. Może okazać się, że są wśród nich takie perełki, które można jedynie delikatnie upiększyć bądź przerobić i będą służyły nam przez długie lata.