Pasza dla najbardziej wymagających wierzchowców

Każdy z nas pragnie jak najlepiej dbać o swoje zwierzęta. Nie które gatunki są mniej bądź bardziej wymagające. Jeżeli chodzi o konie to przed hodowcami stoi wiele wyzwań. Jest to wymagające zwierzę pod względem bytowym ale i pokarmowym.

Odpowiednia dieta dla starszych koni

pasze dla koni starszychPraktycznie każdy błąd w diecie widać poprzez umaszczenie, kopyta czy kondycję. W dodatku zazwyczaj wierzchowce wykorzystuje się do powożenia bryczek, nauki jazdy czy dla celów rekreacyjnych. Jednak zawsze jest to praca wykonywana przez konia i on potrzebuje odpowiednich suplementów diety, które sprawią, że będzie w formie. Konie są też bardzo wrażliwe na zmianę pokarmu, a szybkie przestawienie może powodować poważne konsekwencje w postaci chorób. Dlatego hodowcy tak uważnie i dokładnie starają się dopasować rodzaj paszy. Oczywiście tak jak w przypadku każdego jest ona dostosowywana do wieku wierzchowca. Najbardziej wymagającą grupą są oczywiście seniorzy, którzy potrzebują dodatkowych składników. Producenci pasz coraz częściej tworzą serię swoich produktów przeznaczoną właśnie dla tych wymagających koni. Posiadają one unikatowy skład, który wspiera wiele kwestii związanych chociażby z kopytami czy mięśniami. Warto dodać, że pasze dla koni starszych idealnie sprawdzą się dla tych seniorów, którzy jeszcze pracują. Takie konie są najbardziej wyszkolone i spokojne dlatego idealnie nadają się do nauki podstaw jazdy. Wtedy mniej doświadczony jeździec jest w stanie nauczyć się wszystkiego od podstaw na spokojnym i opanowanym koniu.

Jak widzimy kwestia żywienia i dobory paszy jest bardzo trudna. Jednak warto kierować się zaleceniami producentów, którzy mają spore doświadczenie. Ich cena jest jak najbardziej konkurencyjna, a hurtowy zakup zawsze generuje pewne oszczędności.