Państwa warte zobaczenia na wycieczce rowerowej

Wschód starego kontynentu, czyli Europy może niejednego człowieka wprawić w zachwyt, a nawet osłupienie. Są to piękne, stepowe oraz górzyste tereny bujnie porośnięte trawą. Rowerzyści mogą cieszyć się tym widokiem, jeżdżąc długimi trasami. Wystarczy, że wybiorą dobrego organizatora, który zaplanuje całą trasę, a także skompletuje sprzęt potrzebny do jej przejechania. Do Twoich obowiązków należy określenie miejsc, które chcesz zobaczyć.

Co zobaczyć na europejskich wycieczkach rowerowych?

najlepsze wycieczki rowerowe w europieWyjeżdżając w takie trasy trzeba sprecyzować, na jakich miejscach nam zależy. Możemy pojechać w wiele ciekawych miejsc, dlatego najlepsze wycieczki rowerowe w Europie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Państwa wschodnie przez wielu kojarzone są z postkomunistycznymi miastami, które nie mają walorów estetycznych. Jest to błędne myślenie. Na rowerze możesz zwiedzić ukraińskie stepy porośnięte trawą. Przy okazji zobaczysz takie miejscowości jak Lwów, a jeśli zboczysz z trasy to nawet Kijów. Lwów jeszcze sto lat temu był prężnie rozwijającym się ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym w Polsce, porównywalnym do dzisiejszego Krakowa lub Wrocławia. Po przejechaniu całej Ukrainy czeka Cię Białoruś. Państwo bardzo tajemnicze, lecz piękne, dlatego warto przejechać je na rowerze. W Mińsku, czyli stolicy Białorusi spotkasz ciekawą, nietypową architekturę prawosławną, która przykuje Twój wzrok. Białoruś to miejsce pełne ciekawych ludzi, którzy chętnie pomogą Ci w potrzebie. Jest to naprawdę dobre miejsce, aby przejechać je na rowerze. Następnie możesz zwiedzić dwa inne kraje. Do wyboru masz Litwę oraz Rosję. Z jednego kraju do drugiego przejedziesz wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. W Litwie polecam zobaczyć Wilno. Jest to także dawny ośrodek kultury naszego kraju, znany każdemu, kto czytał dzieła Adama Mickiewicza.

Wschód jest piękny, lecz trzeba dobrze na niego patrzeć. Jadąc w takie miejsca możesz poznać kulturę naszych sąsiadów, a także zauważyć, że również Polska miała istotny wpływ na rozwój tamtych terenów. Taka wycieczka rowerowa pozwala łamać stereotypy dotyczące państw takich jak Ukraina, Białoruś, Rosja lub Litwa. Pamiętaj o tym, że w kwestii organizatora jest, abyś miał załatwione wszystkie niezbędne wizy do wzięcia udziału w podróży.