Paleta do konturowania

Wysokiej jakości kosmetyki to te, po które każdego dnia sięgamy podczas wykonywania makijażu. Jesteśmy pewni ich efektów, trwałości, a także nie boimy się, że w ciągu dnia utlenią się i zmienią kolor. Niestety, często dajemy się nabrać i kupujemy kolejne opakowania produktów, bo tego dnia są na fantastycznej przecenie. Nie zastanawiamy się wówczas, czy będziemy używać cieni w takich barwach, albo czy tony rozświetlacza pasują do naszej karnacji. Takim sposobem zbieramy w toaletce armię niepotrzebnych kosmetyków kupionych pod wpływem chwili, a tak naprawdę brakuje nam dopasowanych produktów do konturowania.

Dobre kosmetyki do modelowania

dobra paleta do modelowania twarzyKupując bronzer, rozświetlacz czy róż, na początku zwróć uwagę na skład i jakość wykonania. Tanie kosmetyki mogą powodować uczulenie, a opakowanie i zawartość wątpliwego gatunku świadczy o niskiej pigmentacji i braku trwałości produktu. Zastanówmy się nad naszym rodzajem cery – posiadacze suchej skóry mogą zdecydować się na kremowe bronzery, z kolei osoby z cerą mieszaną i tłustą powinny wybrać kompaktowe, suche pudry. Nie warto inwestować w zestawy zawierające kilkanaście odcieni rozświetlaczy czy róży – wystarczy, że dobra paleta do modelowania twarzy będzie zawierała trzy, odpowiednio dobrane produkty. Bronzer powinien wpadać w chłodne tony, ponieważ chcemy nim namalować iluzyjny cień na policzku, aby optycznie się wyszczuplić – produkty o pomarańczowych, ciepłych tonach wypadną nienaturalnie. Przy wyborze właściwego rozświetlacza, sprawdzamy nasz typ urody, który może być chłodny lub ciepły. Panie o zimnych tonach lepiej wyglądają w produktach rozświetlających w srebrzystych, księżycowych kolorach, z kolei kobiety z letnią, ciepłą karnacją, mogą wybrać złote lub szampańskie barwy. Nie należy też kupować rozświetlaczy z dużymi drobinami czy brokatem, lepiej sprawdzą się delikatne, satynowe odpowiedniki. Uważajmy również z wyborem różu – brzoskwiniowe, ciepłe odcienie są przeznaczone dla osób o ciepłym typie urody. Korzystanie z nich w przypadku skóry o chłodnych tonach, może wypaść komicznie lub przypominać objawy gorączki – tutaj lepiej wybrać zimne, zgaszone barwy.

W internecie znajdziemy szereg palet przeznaczonych do konturowania i bardzo często mamy też możliwość samodzielnego wybrania poszczególnych odcieni różu, rozświetlacza czy bronzera. Dzięki temu mamy pewność stuprocentowego zadowolenia z produktów, a także możemy przeczytać opinie innych kupujących.