Ozdobna rozeta na suficie

Co prawda najbardziej popularne na dzień dzisiejszy aranżacje wnętrz stawiają przede wszystkim na prostotę i jasną kolorystykę, to jest wiele osób, które  oraz chętniej wracają do klasycznych, nieco  bardziej dekoracyjnych rozwiązań. Preferują je przede wszystkim osoby z większym stażem życiowym, jednak również wśród młodych nie brakuje zwolenników starego sposobu dekoracji wnętrz. Są oni jednak bardziej otwarci na nietypowe ich zastosowanie. 

Gipsowe dekoracje sufitów w salonach 

rozety gipsoweW obecnych czasach coraz mocniej popularyzowaną zasadą w przypadku aranżacji wnętrz jest to, żeby projektować wygląd pomieszczeń pod kątem naszych upodobań. Każdy ma inny gust, więc nie ma sensu sugerować się modą. Najlepiej skupić się na tym, co nam się podoba i w jakich aranżacjach czujemy się najlepiej. Tym bardziej, że obecnie w urządzaniu wnętrz niemal wszystkie chwyty są dozwolone. Wiele osób, szczególnie tych nieco starszych, chętnie wraca do ozdobnej klasyki w wykańczaniu pomieszczeń. Zdobi się nie tylko ściany czy podłogi, ale też sufity. Na topie są znowu na przykład rozety gipsowe. Mają ona okrągły kształt i są bardzo bogato zdobione. Można powiedzieć, że są to takie małe dzieła sztuki. Umieszcza się  je przede wszystkim na środku sufitu, zaraz pod żyrandolem. Rozety wykonane z gipsu mają różne kształty. Zamawia się je przede wszystkim przez Internet, jak większość rzeczy w dzisiejszych czasach. Istnieje też taka możliwość, żeby zostały dla nas wykonane według indywidualnego projektu. Mamy wtedy duże pole do popisu, pod warunkiem posiadania odpowiedniej wyobrażni plastycznej. Gipsowe rozety mocowane są przez specjalistów i po nałożeniu ich na sufit wyglądają jak naturalny element ściany, a nie jak doklejony dodatek. Rozety na sufitach dodają wnętrzom nieco przepychu. Dlatego, te, stosuje się je często również w hotelach czy pensjonatach. 

Jeżeli chcemy się wyróżnić i lubimy dekoracyjne wnętrza w klasycznym stylu, to możemy się pokusić o udekorowanie ścian i sufitów, na przykład za pomocą płaskorzeźby wykonanej z gipsu. Ostatnimi czasy na nowo zwiększająca si3 popularnością cieszą się gipsowe rozety umieszczane na sufitach. Maluje się je przeważnie na tej sam kolor jak sufit, przez to wyglądają jak jego stały i nieodłączny element.