Osłony do ledowego oświetlenia

 

Dobór odpowiedniego oświetlenia do domu czy do firmy może być niezwykle istotny. Wyposażając wnętrza należy zwracać uwagę na kilka kwestii, aby wszystko ze sobą bardzo dobrze się zgrało i dobrze komponowało. Wybierając oświetlenie warto wybrać ledowe, ponieważ posiada wiele zalet i jest doskonałą opcją dla naszych oczu.

Oświetlenie i profile led do domu

profile do ledWiele pokoi w naszych gospodarstwach domowych czy w miejscu pracy jest niedoświetlone lub w zły sposób oświetlone. Przy wyborze liczy się nie tylko źródło światłą, ale i jego barwa, nasycenie czy nawet kształt. Aby uniknąć niedoświetlonych narożników w pokojach należy zastosować profile do led, które mogą być montowane pod sufitem. Zakup samej taśmy led może okazać się niewystarczający, dlatego warto dane oświetlenie odpowiednio oprawić. Specjalne profile nie tylko rozświetlają, ale również zabezpieczają taśmę przed zniszczeniem. Montaż takich profili można wykonać na kilka sposobów. Najbardziej trwały jest montaż podtynkowy, który polega na wpuszczeniu oświetlenia w powierzchnię sufitu. Istnieją również aluminiowe profile, które dostosowane są do montażu wewnątrz pomieszczeń. Profile do led pełnią dwie funkcje – odpowiednie oświetlenie pomieszczenia oraz funkcję ochronną. Profil zapewnia ochronę przed uszkodzenia, ale również przed osadzaniem się zabrudzeń na powierzchni przez co oświetlenie po pewnym czasie ulega zmianom. Osłony do taśm ledowych wbrew przekonaniu nie pochłaniają zbyt dużej ilości światła, ponieważ nawet te mleczne wzory pochłaniają około 10% światła.

Na rynku można znaleźć szeroki wybór oświetlenia i profili do niego, które odpowiednio je wyeksponują. Można znaleźć te bez przesłon, kątowe, nawierzchniowe czy podtynkowe. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od oświetlanego pomieszczenia oraz od preferencji domowników czy właścicieli różnego rodzaju biur i innych podobnych powierzchni.