ślub

Organizacja wesela w plenerze – co warto wiedzieć?

Ślub i wesele to bardzo ważne momenty w życiu każdego człowieka. Przygotowania trwają bardzo długo i dokonuje się wszelkich starań, aby wszystko w tym dniu było perfekcyjne. Jedni decydują się na kameralne przyjęcia w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny a drudzy marzą o góralskim weselu, trwającym trzy dni. O gustach się nie dyskutuje, a moda ślubna wciąż się zmienia. W okresie wiosennym a także letnim coraz więcej młodych par decyduje się na zorganizowanie wesela w plenerze. Co jednak trzeba o nim wiedzieć?

Fotograf czy kamerzysta? Trudny wybór

zdjecie ślubneUtrwalenie tak podniosłej chwili jak przysięganie sobie miłości na całe życie jest niezwykle ważne. Młode pary często stoją przed wyborem videofilmowanie czy fotografia ślubna? Co jest lepsze i czy to wzajemnie się wyklucza? Niejednokrotnie tak. Aby mieć odpowiednie ujęcia oraz ostrość potrzebna jest lampa, czyli flesz. Jeśli potrzebuje go zarówno fotograf jak i kamerzysta może okazać się, że naświetlenie będzie zbyt duże. Przez to żadne z ujęć nie będzie dobre. Często dzieje się tak, że pary muszą podjąć dość trudną decyzję i dojść do porozumienia między sobą. Według strony www.fotoifilm-lublin.pl film jest atrakcyjną pamiątką, jednak zdjęcia są przez nas zdecydowanie częściej oglądane. Pod uwagę należy także wziąć fakt kosztów jakie ponosi się za usługi świadczone przez specjalistów w swojej dziedzinie. Lepiej jest bowiem zapłacić więcej, ale cieszyć się fotografią bądź filmem w wysokiej jakości i rozdzielczości. To przecież pamiątka, która ma iść z nami przez całe życie.

Nadeszła złota era DJ’ów na wesele. Dlaczego wygryzają zespoły muzyczne?

djOrganizując wesele bądź będąc jego gościem doskonale liczymy się z tym, że o dobrej zabawie i świetnych humorach można powiedzieć tylko wtedy, gdy najważniejsze rzeczy są zagwarantowane. Przede wszystkim dobre jedzenie. Portale ślubne w tym www.planowaniewesela.pl opisuję, że najlepiej powinny być solidne porcje i smaczne dania, które wprawiają w doskonały nastrój. Wtedy każdy ma ochotę na tańce, śpiewy i wszelkie zabawy. Kolejnym elementem jest wielkość sali i klimatyzacja. W upalne dni nie można wyobrazić sobie przebywania w pomieszczeniu bez odpowiedniego przepływu powietrza. Duży wpływ na jakość zabawy ma muzyka. Dlatego też młode pary mocno naciskają na znalezienie odpowiednich osób, które zapewnią zabawę do rana. Coraz częściej można trafić na wesela, gdzie za konsoletą staje DJ. Co z zespołami, dlaczego przechodzą w zapomnienie? Warto to zobrazować. Według strony jednego z dj www.prawdziwywodzirej.pl zalety wyboru DJ na wesele to:

  • muzyka zgodna z upodobaniami,
  • DJ bywa jednocześnie wodzirejem,
  • DJ jest tańszą opcją,
  • brak ograniczeń w repertuarze – od najnowszych hitów po klasyki,
  • oryginalne wykonania, bez fałszów czy nadinterpretacji,
  • remiksy oraz własne aranżacje,
  • muzyka w tle podczas przerw

Wad wyboru DJ’a praktycznie nie ma. Można powiedzieć tylko o odejściu od tradycji a także brak grania muzyki na żywo.

Czy DJ poradzi sobie z grą w plenerze?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy organizując wesele w plenerze i wybierając DJ’a czy poradzi on sobie z grą w plenerze. Dużą zagadką jest parkiet do tańczenia a także możliwości podłączenia konsolety i głośników do prądu. Na portalu www.abcslubu.pl można znaleźć porady, że najlepiej wybierając jednak osobę kompetentną i z doświadczeniem możemy liczyć na to, że się nie zawiedziemy. Poza tym didżej jest zdecydowanie lepszą opcją na wesele organizowane poza salą. Przede wszystkim dlatego, że rozstawienie jego sprzętu zajmie zdecydowanie mniej miejsca aniżeli orkiestry. Rozstawienie konsolety nie będzie stanowiło problemu, bowiem namioty są zawsze wybierane w taki sposób, aby każdy gość mógł bawić się czując się komfortowo. Przed pojawieniem się weselników sprawdzi czy nie rozchodzi się echo, bądź jest za głośno. Przebywanie przy ogromnym, hałasującym nośniku nie będzie wprawiało w dobry nastrój. Przyłączenie do prądu także nie powinno stanowić problemu – młoda para musi wziąć pod uwagę potrzebę energii elektrycznej i poszukać takiego miejsca na rozstawienie namiotu, aby dostęp ten nie został przerwany.

Jeżeli nie sala weselna to co wybrać?

namiot weselnyWychodząc poza schematy tradycyjnej uroczystości wesela coraz więcej osób decyduje się na wynajem namiotów weselnych. Metoda ta zyskuje na popularności z roku na rok. Na stronie www.turbonamioty.pl można znaleźć informacje, że taki wynajem pozwala zniwelować koszta jakie trzeba zapłacić za jedną osobę na sali. Dodatkowo konsultanci odpowiadając na pytania młodych par pomagają dopasować namiot o odpowiedniej wielkości, by pomieścić wszystkich gości. Zaletą jaką charakteryzuje się wypożyczalnia namiotów jest fakt, że można je rozstawić w dowolnym miejscu – malownicze plenery, okolice miejsca poznania się młodej pary – ograniczeniem w tym wypadku jest tylko własna wyobraźnia. Firmy oferujące wynajem namiotów oferują także wynajem parkietu, stołów dla gości, do szwedzkiego podawania potraw oraz krzeseł. Jest to świetna alternatywa w okresie ładnej pogody dla sali. Włączona klimatyzacja plus spocenie się po tańcach może spowodować gorączkę i przeziębienie. W namiocie nie ma takich problemów. Nowoczesne wypożyczalnie namiotów zaproponują więc kompleks rozwiązań.

Podsumowując

Organizując wesele w plenerze należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Przede wszystkim miejsce, gdzie mamy zamiar rozstawić namiot, załatwić oprawę muzyczną oraz catering. Warto jest pomyśleć także o atrakcjach dla najmłodszych. Wtedy to ich rodzice będą mogli także spokojnie zjeść i potańczyć. Wesele w plenerze będzie czymś innowacyjnym, niepowtarzalnym. W otoczeniu pięknej przyrody stanie się wyjątkowym dniem, jednym takim w życiu.

1 komentarz “Organizacja wesela w plenerze – co warto wiedzieć?”

  1. Takie namioty na wesela to świetne rozwiązanie. Jednak czy koszty nie będą większe? Należy zatrudnić katering, wynająć toalety jak i zadbać o całe zaplecze. Dlatego porównując koszty może się okazać, że taka organizacja wesela w plenerze jest dużo bardziej kosztowna.

Skomentuj