Nowoczesne czyszczalnie do ziaren

Urządzenie to stworzone zostało przede wszystkim o funkcjonalności, a także w celu ułatwienia pracy rolnikom podczas sortowania zbiorów i ich przebierania. Dzięki nowoczesnym technologiom, zastosowanym podczas produkcji maszyn czyszczących zboże, możliwe jest bardzo skuteczne oddzielenie ziaren od zanieczyszczeń, typu połówki ziaren, dzięki czemu finalnie, po oczyszczeniu, w kontenerze pozostaną tylko zdrowe ziarna, bez dodatkowych zanieczyszczeń.

Wydajne czyszczalnie do ziaren

czyszczalnia do zbożaWspółczesne gospodarstwa rolne, nastawione na produkcję oraz hurtową sprzedaż produktów, w tym różnego rodzaju zbóż, aby funkcjonować sprawnie i w pełni wykorzystywać możliwości technologiczne, oferowane przez rynek, wykorzystują różnego rodzaju maszyny, dzięki którym przetwarzanie surowych zbiorów staje się o wiele bardziej efektywne. Czyszczalnia do zboża to jeden z podstawowych elementów, który pozwala na odpowiednie przygotowanie ziarna do sprzedaży, w bardzo krótkim czasie. Najczęściej czyszczalnia pełni jednocześnie funkcję taśmy transportującej. Dzięki sitom, zamontowanym w maszynie, ziarno, zanim trafi do kontenera lub innego zbiornika, jest starannie czyszczone, dzięki czemu finalnie otrzymywany jest produkt wysokiej jakości, pozbawiony zanieczyszczeń, w postaci połówek ziarna i innego rodzaju, bardzo małych elementów. Maszyny te są bardzo skuteczne i mają dużą siłę przerobową. W ciągu godziny możliwe jest oczyszczenie nawet 15 ton ziarna. Pozwala to na bezpieczne magazynowanie zboża, bez plew, pyłów oraz robaków. Dodatkowym atutem jest możliwość schodzenia ziarna, nawet o około 4 stopnie. To nowoczesne, praktycznie rozwiązanie, które powszechnie wykorzystywane jest w dużych gospodarstwach rolnych, nastawionych na produkcję zboża. Wykorzystanie wysokiej klasy materiałów oraz specjalnych sit, pozwala na wieloletnią eksploatację tego urządzenia oraz szybką wymianę sita w razie potrzeby.

Duże gospodarstwa rolne, które zajmują się uprawą zboża, w tym uprawę hurtową, potrzebują nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które umożliwiają szybkie oczyszczenie ziaren z różnego rodzaju zabrudzeń. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu oraz odpowiednie przygotowanie ziarna do magazynowania. Ziarno pozbawione jest brudów w postaci pyłów, robaków, czy plew.