Niezapomniany ślub z obcokrajowcem

Nigdy nie wiemy, kogo spotkamy na swej życiowej drodze. Czasem osoba, którą spotkamy przez przypadek staje się miłością naszego życia. Faktem jest również to, że coraz częściej poznajemy ludzi z całego świata na internetowych portalach. Nie ma w tym już nic dziwnego i znajomych możemy mieć w bardzo wielu zakątkach świata. Czasem więź jest tak silna, że planujemy spotkanie i okazuje się, że znaleźliśmy idealnego towarzysza na resztę życia. Przybywa osób, które wstępują w związek małżeński z osobami innej narodowości. Czy trzeba się do tego jakoś szczególnie przygotować?

Jakie formalności załatwić do ślubu z obcokrajowcem?

ślub z obcokrajowcemDzisiejszy świat nie ma tak naprawdę zbyt wielu granic, które mogłyby zatrzymać prawdziwą miłość. Wielu obcokrajowców przyjeżdża do naszego kraju na wakacje lub w poszukiwaniu pracy. Wielu możemy też poznać w internecie. Nigdy nie wiemy, kto akurat będzie nam przeznaczony. Można zauważyć, że przybywa małżeństw mieszanych i nie są one już niczym dziwnym ani nadzwyczajnym. Jeśli dwie osoby się kochają, to nie ma dla nich znaczenia ich pochodzenie. Ślub zawsze kojarzy się z czymś pięknym i pozwala połączyć dwie osoby. Taki dzień niesie ze sobą zawsze wiele pozytywnych emocji. Ślub z obcokrajowcem przebiegać będzie dokładnie tak samo, jak z obywatelem Polski, jednak faktem jest to, że trzeba będzie załatwić nieco więcej formalności. Warto wiedzieć o tym, aby sprawy organizacyjne zacząć załatwić z większym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu i będziemy mieć pewność, że żadnego dokumentu nie brakuje. Odwiedzić trzeba nie tylko sam Urząd Stanu Cywilnego, ale także ambasadę lub konsulat kraju pochodzenia partnera. Złożone dokumenty muszą być przetłumaczone na język polski. Wśród tych dokumentów wyróżnić można odpis aktu urodzenia i aktualny dokument tożsamości. Jeżeli obcokrajowiec był wcześnie żonaty, musi dołączyć orzeczenie sądu.

Faktem jest to, że partnera można znaleźć w tym samym mieście lub w zupełnie innym kraju. Nigdy nie wiemy, kto stanie się naszą bratnią duszą i z kim będziemy chcieli spędzić resztę życia. Ślub można wziąć niezależnie od tego, czy nasz partner jest Polakiem, czy pochodzi z zupełnie innego kraju. Sama uroczystość będzie wyglądała dokładnie tak samo i będzie budzić tyle samo emocji. Pamiętajmy jednak o tym, aby organizacją zająć się dużo wcześniej, ponieważ do załatwienia jest trochę więcej formalności.