Nie poddawajmy się korozji

Rdza na samochodzie to zmora wielu kierowców. Prędzej czy później dopadnie każde auto. Fabryczne zabezpieczenia samochodów przed korozją często pozostawiają dużo do życzenia. Istnieje wiele modeli, które wbrew oczekiwaniom, zaczynają poddawać się rdzy znacznie wcześniej, niż można by się tego spodziewać. Jak radzić sobie z tym brudnym problemem?

Zabezpiecz auto przed korozją

środek antykorozyjnySamochód, który został już zaatakowany przez rdzę można oczywiście uratować, jednak wymaga to dużego nakładu pracy, odpowiednich umiejętności i fachowej wiedzy. Natomiast efekt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Dlatego zasada: lepiej zapobiegać, niż leczyć, sprawdza się w tym przypadku w 100 procentach. Niesprzyjające warunki na drogach, szczególnie zimą, kiedy samochód narażony jest na wilgoć i sól, to główni winowajcy procesu korozji. Dlatego też warto zabezpieczyć swoje auto przed sezonem zimowym, szczególnie jeśli nie posiadamy garażu, gdzie samochód ma szansę pozbyć się wilgoci. Niestety lakier nie stanowi stuprocentowego zabezpieczenia przed rdzą, dlatego też dobrym pomysłem przed zimą jest inwestycja w profesjonalny środek antykorozyjny. Najbardziej narażone na korozję miejsca to obrzeża nadkoli, progi i dolne krawędzie drzwi. To tam najszybciej można zauważyć rozwijające się ogniska rdzy. Dlatego też na te miejsca, w pierwszej kolejności, należy nałożyć środek antykorozyjny. Preparaty te z reguły są w sprayu, co zdecydowanie ułatwia nałożenie właściwej warstwy. Pamiętajmy, że przed aplikacją elementy samochodu powinny być czyste, suche i odtłuszczone. Zabieg ten powinno się wykonywać przed każdym sezonem zimowym. Raz w roku, to absolutne minimum, aby móc dłużej cieszyć się zdrową karoserią swojego auta.

Rdza pojawiająca się na samochodzie jest początkowo problemem jedynie kosmetycznym. Jednak zaawansowana korozja niesie ze sobą dużo więcej problemów, niż tylko nieatrakcyjny wygląd auta. Pozbycie się jej nie jest łatwe i wiąże się z dużym nakładem pracy, jak i związanych z tym kosztów. Dlatego warto zawczasu zadbać o karoserię swojego auta, aby bez skazy służyła przez wiele lat.