Najlepsze ochrony przeciwpchelne dla psów

Decydując się na przyjęcia do naszego domu nowego lokatora w postaci psiaka często zapominamy o odpowiednim przygotowaniu się na naszego nowego domownika. Najpierw powinniśmy przeczytać bardzo dużo poradników, wybrać tylko te dobre. Musimy się przygotować do roli właściciela na długo przed przybyciem pieska do naszego domu. Bardzo ważną sprawą jest kwestia profilaktyki i leczenia naszego nowego przyjaciela i powinniśmy przyglądną się bliżej tym sprawą.

Jakie są najlepsze ochrony przeciwpchelne dla psów

najlepsza ochrona przeciw pchłom dla psaNa początku ważną sprawą jest skąd nasz piesek będzie pochodził. Są trzy drogi skąd możemy mieć nowego przyjaciela. Pierwsza z nich może nie dać nam wiele czasu na wcześniejsze przygotowanie się do roli nowego opiekuna. Chodzi tutaj o sytuację, gdy znajdujemy pieska przypadkiem na ulicy lub w innym miejsca, jak na przykład las, czy park i decydujemy się o tym, żeby zaopiekować się zwierzakiem. Tutaj mamy nieco mniej czasu na przygotowanie się do nowej roli, ale możemy nadrobić to w ciągu pierwszych dni nowego przybysza w naszym domu. Kolejną drogą jest przygarnięcia pieska ze schroniska albo z fundacji. Tutaj na pewno dostaniemy wraz z pupilem bardzo dużo wskazówek co do opieki nad pieskie. Ostatnią drogą jest zakup pieska ze hodowli, chodzi tutaj oczywiście o hodowle ZKwP, czyli jedyne stowarzyszenie w Polsce, które wydaje prawdziwe rodowody. O czym musimy pomyśleć przed przyjęciem pieska do domu? Będzie to na pewnie najlepsza ochrona przeciw pchłom dla psa. Dla psa są oferowane takie środki w różnych rodzajach. Zazwyczaj działają one także na klesze, więc są bardzo powszechnie stosowane w okresie, na który przypada sezon kleszczowy. Trwa on od około początku marce do końca listopada – w zależności od pogody. Jakie środki na pchły i kleszcze możemy używać? Mogą to być proszki, którą są znane od bardzo dawna. Poza tym do wyboru mamy różne krople typu spot-on, a także obroże.

Takie obroże przeciwko kleszczom i pchłom działają nawet do ośmiu miesięcy. Tabletki i spot-ony natomiast około miesiąca. Trzeba je implementować średnio raz na 28 dni. Są dostępne na rynku zoologicznym także szampony przeciwpchelne oraz przeciw kleszczowe. Dobór odpowiedniego środa najlepiej zostawić weterynarzowi, jeśli nie mamy doświadczenia w opiece na pieskiem.