Najlepsze fotele wiszące do ogrodu

Wiszące fotele ogrodowe to doskonałe rozwiązanie zarówno dla mieszkańców domków jednorodzinnych, jak i mieszkań – świetnie pasują bowiem do ogrodów, na tarasy, a także balkony o niewielkiej powierzchni. W sklepach dostępnych wiele różnych modeli – od kuli i kanap po nieduże kokony. Każdy nich posiada swoje wady i zalety, na które warto zwrócić uwagę, wybierając model dla siebie.

Jaki wiszący fotel ogrodowy wybrać?

fotel wiszący ogrodowyPierwszym, często wybieranym przez konsumentów modelem jest technorattanowa huśtawka w kształcie wiszącego kosza. Jest bardziej przestronna od kokonu, dzięki czemu bez problemu można w niej przyjąć pozycję półleżącą. Posiada wyjmowane poduszki, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości lub przechować na czas opadów, lub zimy. Model posiada wiele wariantów kolorystycznych, a także designerskich. Drugą, równie popularną opcją jest fotel wiszący ogrodowy w kształcie kokonu. Węższy od kosza, co niekoniecznie musi być jego wadą. Dzięki niewielkim rozmiarom doskonale pasuje nawet na bardzo nieduże przestrzenie, jak balkon w bloku. Także posiada wyjmowane poduszki. Wykonany z technorattanu fotel można przechowywać na zewnątrz przez cały rok. Materiał nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych, jest odporny na deszcz, mróz i zmiany temperatur. Fotele technorattanowe dostępne są w zróżnicowanej gamie kolorystycznej – od białych i beżowych, po grafitowe lub czarne. Kolejną opcją są kosze z drewnianym szkieletem. Te z kolei trzeba regularnie i odpowiednio zabezpieczać przed dużą wilgotnością, by drewno zachowało swoje właściwości. Wśród drewnianych foteli można znaleźć także model odpowiedni dla dwóch osób. Fotele mogą posiadać stelaż, na którym są zawieszone, lub można samodzielnie przymocować je do stropu nad tarasem, lub innych elementów konstrukcyjnych, które będą w stanie udźwignąć jego ciężar.

Wiszące fotele ogrodowe pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni tarasu lub ogrodu w ciekawy i praktyczny sposób. Są doskonałym miejscem na odpoczynek po długim dniu w pracy lub szkole. Bogaty wybór modeli sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – zarówno miłośnicy rattanowych i technorattanowych mebli, jak i zwolennicy drewna, czy metalu. Większość z nich bez problemu można przechowywać na zewnątrz przez cały rok.