Najbardziej kaloryczny ekogroszek

Od kiedy zaczęto stosować kotły zasypowe to nagle wzrosła ilość różnego rodzaju materiałów mogących służyć jako opał. Doskonałym tego przykładem może być choćby ekogroszek czy też pellet, którego spalać się w klasycznych kotłach po prostu nie dało. Głównym tego powodem były zbyt małe frakcje. W przypadku ekogroszku to obecnie dołączył on na stałe do grona najlepszych materiałów używanych w systemach grzewczych.

Nowe rodzaje materiałów opałowych

najlepszy ekogroszek w polsceO materiale jakim jest ekogroszek wielu z Państwa zapewne nawet jeszcze nie słyszało. Nie ma w tym w zasadzie niczego dziwnego bowiem ten rodzaj opału zaczął na dobre istnieć na rynku materiałów opałowych dosłownie parę lat temu. Już od samego pojawienia się na rynku tego materiału było do przewidzenia, że szybko znajdzie on rzeszę sympatyków, którzy chętnie będą ten materiał stosować. Wciąż poro osób zadaje pytania o najlepszy ekogroszek w Polsce. Otóż ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, który ekogroszek jest lepszy i dlaczego. Nie chce tutaj również robić jakiejś reklamy bowiem nie w tym rzecz. Chciałbym jednak zaznaczyć, że przy wyborze ekogroszku warto kierować się parametrami podanymi na opakowaniu. Znajdziemy tam przede wszystkim jeden z najważniejszych parametrów jakim jest kaloryczność. Generalnie nie zaleca się stosowania ekogroszku o kaloryczności mniejszej niż 24 MJ/kg. Chodzi o to, że taki ekogroszek prawdopodobnie nie jest oryginalny i w swoim składzie nie zawiera czystego węgla.

Przedrostek „eko” w nazwie nie jest oczywiście przypadkowy. Wiąże się on bowiem z tym, że ekogroszek spełnia wszelkie wymagania odnośnie emisji spalin i materiałów ciężkich. Wymagania te narzucane są przez Unię Europejską i według specjalistów to właśnie ekogroszek jest na chwilę obecną najbardziej przyjaznym naturze materiałem opałowym.