Miałem spotkanie z doradcą podatkowym

Od dłuższego czasu jestem bezrobotny. Nawet w urzędzie pracy nie mogę znaleźć nic konkretnego. Ostatnio na spotkaniu w tej instytucji pewna urzędniczka poleciła mi, abym spróbował otworzyć coś swojego. Powiedziałem jej, że w sumie nie mam nic przeciwko temu, ale obawiam się spraw rachunkowych i podatkowych. Nigdy nie studiowałem prawa ani ekonomii, a kiedy w telewizji słyszy się o kolejnych podatkach i nowelizacjach prawach można złapać się za głowę. 

Ważne informacje od doradcy podatkowego

doradca podatkowyMiła urzędniczka powiadomiła mnie, że brak znajomości prawa podatkowego nie musi być problemem. Jako bezrobotnemu przysługuje mi darmowe spotkanie z doradcą podatkowym, który wytłumaczy mi cały mechanizm i rozwieje wszelkie wątpliwości. Zgodziłem się na takie spotkanie i zostałem umówiony na konkretny termin. Do tego czasu miałem zastanowić się nad tym, jaki biznes chciałbym poprowadzić. Doradca podatkowy okazał się bardzo miłym i kompetentnym człowiekiem. Bardzo dokładnie i cierpliwie tłumaczył mi jakie podatki przyszłoby mi płacić, gdybym zdecydował się na poprowadzenie takiego biznesu jaki chciałem. Przedstawił mi również obszerną wiedzę na temat ulg podatkowych jakie przysługiwałyby mi z racji rozpoczęcia mojej pierwszej działalności gospodarczej. Dowiedziałem się, że jeśli przygotuje biznes plan, będzie przysługiwało mi prawo do wykonania darmowego planu podatkowego. Prowadzą biznes nie musiałbym się również martwić audytami podatkowymi, gdyż mogę liczyć w tym przypadku na pomoc specjalistycznych firm audytowych. Muszę przyznać, że doradca podatkowy nieco mnie uspokoił. Nie było tego, aż tak dużo jak mógłbym się spodziewać. Po spotkaniu z nim postanowiłem zaryzykować i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Oczywiście od razu wynająłem również własnego doradcę podatkowego, aby zajął się sprawami podatkowymi od początku. 

Mój osobisty doradca podatkowy był również bardzo dokładny i skrupulatny. Wszystkie dokumenty, które przynosił mi do podpisu były mi dokładnie tłumaczone, żebym wiedział co podpisuje. Z perspektywy czasu, bardzo się cieszę, że wynająłem doradcę podatkowego, ponieważ jest to duże odciążenie przy prowadzeniu firmy. Poza tym powierzamy specjaliście bardzo istotną z punktu legalności firmy część jej działalności.